02. júna 2012

Rafael Nadal si k narodeninám doprial jednoznačný postup

Dvojhra mužov - 3. kolo: Rafael Nadal (Šp.-2) - Eduardo Schwank (Arg.) 6:1, 6:3, 6:4 za 136 minút Španielsky obhajca titulu Rafael Nadal nasadený ako druhý zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 3. ...

rafael nadal PARÍŽ 2. júna (WEBNOVINY) - Dvojhra mužov - 3. kolo:

Rafael Nadal (Šp.-2) - Eduardo Schwank (Arg.) 6:1, 6:3, 6:4 za 136 minút Španielsky obhajca titulu Rafael Nadal nasadený ako druhý zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 3. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži (27. mája - 10. júna, dotácia 18,718 milióna eur, antuka) nad argentínskym kvalifikantom a čoskoro aj rovesníkom Eduardom Schwankom za 136 minút 6:1, 6:3, 6:4. Doprial si tým darček k nedeľňajším 26. narodeninám.

Strýkom Tonim trénersky vedený Nadal dal na hlavnom dvorci Philippa Chatriera o 7 víťazných úderov viac (32:25) a popri tom mal mierne pevnejšiu ruku (nevynútené chyby 16:17). Premenil polovicu z desiatich brejkbalov, Schwank nezužitkoval ani jednu zo štyroch možností preraziť súperovo podanie. Španiel zvládol 15 z 20 nábehov k sieti, Argentínčan 18 z 30.

Niekdajší líder svetového rebríčka ATP Nadal je šampiónom z medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska 2005 - 2008 a 2010 - 2011. Ak teraz získa svoju siedmu miestnu trofej, bude na čele historickej štatistiky tohto podujatia, momentálne sa delí o prvenstvo so Švédom Björnom Borgom.

Hrdina 10 Majors Nadal sa vo francúzskej metropole usiluje aj o svoj jubilejný 50. singlový primát z hlavnej profesionálnej úrovne. Pri Buloňskom lesíku má zápasovú bilanciu 48:1. Jedinú prehru utrpel v osemfinále ročníka 2009 proti Švédovi Robinovi Söderlingovi.

Víťaz tohtoročných antukových podujatí v Monte Carle, Barcelone a Ríme Nadal bude v osemfinále vo svojom 50. vystúpení na tomto podujatí hrať s úspešným z duelu Juan Monaco (Arg.-13) - Milos Ranic (Kan.-19).