06. augusta 2017

Rakovan s čistým kontom proti Slovácku, Plzeň zdolala Jablonec

Radosť futbalistov Viktorie Plzeň. S číslom 17 jeho Slovák Patrik Hrošovský.

Radosť futbalistov Viktorie Plzeň. S číslom 17 jeho Slovák Patrik Hrošovský. Foto: TASR/AP
Praha 6. augusta (TASR) - Futbalisti Viktorie Plzeň v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Patrikom Hrošovským zvíťazili v nedeľňajšom súboji 2. kola českej najvyššej súťaže na pôde Baumitu Jablonec 1:0.

Triumf zverencov Pavla Vrbu zariadil už v 12. minúte Jan Kopic. Plzeň sa aspoň čiastočne rehabilitovala za vypadnutie v 3. predkole Ligy majstrov proti rumunskému FC SB, z dvoch ligových kôl vyťažila plný počet 6 bodov a skóre 5:0.

V bránke Jihlavy sa zaskvel čistým kontom Slovák Matej Rakovan, Vysočina však doma iba remizovala so Slováckom 0:0.

Majstrovská Slavia Praha remizovala na pôde Baníka Ostrava 0:0. Od druhého polčasu nastúpil Dušan Švento, za Baník odohral celý zápas Marek Hlinka.