Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. marca 2018

Rakúsky prezident pricestoval na oficiálnu návštevu UkrajinyNa archívnej snímke Alexander Van der BellenZdieľať
Na archívnej snímke Alexander Van der Bellen Foto: TASR/AP
Kyjev 13. marca (TASR) - Rakúsky spolkový prezident Alexander Van der Bellen s manželkou Doris pricestoval v utorok do Kyjeva na trojdňovú oficiálnu návštevu Ukrajiny. Najvyššieho predstaviteľa alpskej republiky sprevádza šéfka rakúskej diplomacie Karin Kneisslová, ako aj početná hospodárska a kultúrna delegácia.


Ako je známe, ukrajinský prezident Petro Porošenko bol iba nedávno hosťom hlavy alpskej republiky na tradičnom Opernom plese vo Viedni.

Oficiálny program rakúskych hostí sa začne až v stredu, keď rakúskeho prezidenta privítajú s vojenskými poctami. Van der Bellen by sa mal stretnúť aj s premiérom hostiteľskej krajiny Volodymyrom Hrojsmanom a zúčastniť sa na bilaterálnom hospodárskom fóre, informovala rakúska verejnoprávna televízia ORF.

Ešte predtým si hosť z Viedne chcel v sprievode renomovaného ukrajinského spisovateľa Andrija Kurkova pozrieť centrum Kyjeva, potom sa mal stretnúť s predstaviteľmi ukrajinských mimovládnych organizácií a v utorok vo večerných hodinách sa chystal usporiadať recepciu pre členov rakúskej komunity v postsovietskej republike vrátane pracovníkov medzinárodných organizácií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci prešli v prvý deň schôdze za 6 hodín takmer polovicu programu
<< predchádzajúci článok
V Británii našli mŕtveho Rusa, ide o spolupracovníka Berezovského

Rakúsky prezident pricestoval na oficiálnu návštevu Ukrajiny - diskusné fórum čitateľov