Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. septembra 2011

Rapper T.I. je na slobodeAmerického rappera T.I. prepustili vo štvrtok z reintegračného centra v Atlante, kde si odpykával záverečnú časť svojho 11-mesačného trestu odňatia slobody. Tridsaťjedenročného ...Zdieľať
ti BRATISLAVA 30. septembra (WEBNOVINY) - Amerického rappera T.I. prepustili vo štvrtok z reintegračného centra v Atlante, kde si odpykával záverečnú časť svojho 11-mesačného trestu odňatia slobody.


Tridsaťjedenročného rappera presunuli z federálnej väznice Forrest City v Arkansase do Atlanty 31. augusta, predstavitelia Federal Bureau of Prisons však nasledujúci deň rozhodli o jeho návrate za mreže. Dôvodom bol fakt, že T.I. na prepravu z väznice použil luxusný autobus, pričom s vedením väznice sa predtým dohodol na osobnom aute. Do reintegračného centra sa rapper vrátil 15. septembra.

Rappera, ktorého vlastné meno je Clifford Joseph Harris Jr., spolu s jeho manželkou Tamekou "Tiny" Cottle zatkli 1. septembra 2010 v Los Angeles po tom, čo v ich aute našli niekoľko tabliet extázy.

Prokuratúra v Los Angeles však rappera z prechovávania drog nakoniec neobvinila, pretože súd v Atlante mu už predtým zrušil podmienečné prepustenie a poslal ho na 11 mesiacov do väzenia za držbu extázy, pozitívne testy na opiáty a stretnutie sa s iným odsúdeným zločincom.

T.I. nastúpil na výkon trestu vlani 1. novembra, pričom trest si odpykával v rovnakom zariadení, v ktorom strávil v roku 2009 necelých sedem mesiacov za nelegálny nákup a držbu zbraní. Voči jeho manželke prokuratúra obvinenie z prechovávania drog stiahla po tom, čo Cottle úspešne absolvovala odvykací program.

Informácie pochádzajú z webstránky Hiphopdx.com a archívu agentúry SITA.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Doktor Kráľa popu schoval lieky pred privolaním sanitky
<< predchádzajúci článok
Festival Barbakan: Battledžús a Teapot