30. apríla 2022

Real Madrid získal 35. titul španielskeho majstra

Futbalisti Realu Madrid získali 35. titul španielskeho majstra. Definitívne si ho zabezpečili vďaka sobotnému domácemu víťazstvu 4:0 nad Espanyolom Barcelona v 34. kole La Ligy. Dva góly vsietil Rodrygo, ďalšie pridali Marco Asensio a striedajúci Karim Benzema. Real má štyri kolá pred koncom súťaže pred druhou Sevillou nedostihnuteľný 17-bodový náskok.

Tretia Barcelona stráca na lídra 18 bodov a má zápas k dobru. Real proti Espanyolu potvrdil úlohu favorita, hoci nastúpil bez viacerých hráčov základnej jedenástky. Benzemu, Viniciusa Juniora i Toniho Kroosa tréner Carlo Ancelotti šetril na semifinálovú odvetu Ligy majstrov proti Manchestru City (4. mája). V prvom zápase prehral Real na anglickej pôde 3:4.

Futbalisti Deportiva Alaves zvíťazili nad Villarrealom 2:1. Napriek zisku skalpu semifinalistu Ligy majstrov sú na zostupovej 19. priečke tabuľky. Na sedemnásty Cadiz strácajú štyri body.

La Liga - 34. kolo:

Real Madrid - Espanyol Barcelona 4:0 (2:0)

Góly: 33. a 43. Rodrygo, 55. Asensio, 81. Benzema

Deportivo Alaves - FC Villarreal 2:1 (2:0)

Góly: 4. Laguardia, 31. Escalante - 47. Chukwueze

Zomrel popredný hráčsky futbalový agent Mino Raiola
Európske kluby odmietajú zmeny v Lige majstrov, vadia im aj dve miesta pre historicky úspešné kluby