24hod.sk    Auto moto

07. apríla 2007

Renault na VC Malajzie zatiaľ sklamaním

Po víťazstvách v posledných dvoch rokoch na VC Malajzie seriálu automobilov formuly 1, bola sobotňajšia kvalifikácia pre tím Renault sklamaním. Obaja jazdci sa totiž umiestnili až v druhej desiatke ...

SEPANG 7. apríla (WEBNOVINY) - Po víťazstvách v posledných dvoch rokoch na VC Malajzie seriálu automobilov formuly 1, bola sobotňajšia kvalifikácia pre tím Renault sklamaním. Obaja jazdci sa totiž umiestnili až v druhej desiatke štartového poľa. Heikki Kovalainen bol jedenásty časom 1:35,630 min a jeho tímový kolega Giancarlo Fisichella, ktorý bude v Sepangu obhajovať víťazstvo z minulej sezóny, skončil ešte o stupienok nižšie (1:35,706). Minulý rok si Fisichella vybojoval pole position a spolu s Fernandom Alonsom, ktorý na okruhu v Sepangu zvíťazil v roku 2005, obsadili napokon prvé dve miesta. Tento rok to však na podobný úspech nevyzerá. Sobotňajšie kvalifikačné časy oboch jazdcov boli rozdielne oproti tým z druhého piatkového tréningu, keď Fisichella a Kovalainen dosiahli druhý, resp. tretí najlepší čas. "Auto sa správalo počas oboch dní zvláštne. Rovnováha nie je až taká zlá, horšie je to už s ovládaním. A keď to nefunguje stopercentne, ťažko môžete zajazdiť čisté kolo," povedal taliansky pilot. Optimistickejší bol Fín Kovalainen: "Ovládanie sa lepšilo každým kolom a verím, že máme na to, aby sme v pretekoch skončili v prvej desiatke."