Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. apríla 2021

Rezervy Medzinárodného menového fondu sa navýšia o 650 miliárd eur, schválili ministri financií G20Ministri financií hlavných ekonomík sveta schválili návrh na zvýšenie rezerv Medzinárodného menového fondu (MMF) o 650 miliárd ...Zdieľať
gettyimages 914767562 676x451 8.4.2021 (Webnoviny.sk) - Ministri financií hlavných ekonomík sveta schválili návrh na zvýšenie rezerv Medzinárodného menového fondu (MMF) o 650 miliárd dolárov, ktoré majú poslúžiť na podporu zraniteľných ekonomík zápasiacich s pandémiou koronavírusu.


Organizácia G20 združujúca 20 veľkých priemyselných krajín zároveň v stredu vydala spoločné vyhlásenie, v ktorom oznámila schválenie šesťmesačného moratória na splátky dlhu 73 najchudobnejších štátov sveta. Predlžuje sa tak moratórium, ktoré začalo platiť už vlani. Po predĺžení potrvá do konca tohto roka.

Návrh na zvýšenie rezerv MMF sa podarilo presadiť po tom, ako ho podporila administratíva amerického prezidenta Joea Bidena. Rezervy menového fondu sú známe ako Zvláštne práva čerpania (SDR) a predstavujú aktíva, ktoré krajiny môžu použiť na zvýšenie svojich vlastných rezerv. Návrh ešte musí schváliť vedenie MMF.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rezervy Medzinárodného menového fondu sa navýšia o 650 miliárd eur, schválili ministri financií G20 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič bude podľa Valáška ministrom pre čokoľvek, let do Moskvy „búra mýty“ o jeho odstúpení
<< predchádzajúci článok
COOP Jednota odmení zákazníkov za nákup miliónom respirátorov

Rezervy Medzinárodného menového fondu sa navýšia o 650 miliárd eur, schválili ministri financií G20 - diskusné fórum čitateľov