Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. októbra 2006

Riceová: Udalosti v Iráne a KĽDR podporujú teóriu osi zlaPosledné udalosti v Iráne a Severnej Kórei podporujú tvrdenie amerického prezidenta Georgea W. Busha z roku 2002, že tieto krajiny ležia na "osi zla", vyhlásila v utorok ministerka zahraničných ...Zdieľať

WASHINGTON 25. októbra (WEBNOVINY) - Posledné udalosti v Iráne a Severnej Kórei podporujú tvrdenie amerického prezidenta Georgea W. Busha z roku 2002, že tieto krajiny ležia na "osi zla", vyhlásila v utorok ministerka zahraničných vecí Spojených štátov Condoleezza Riceová. Odpovedala tak na úvahu konzervatívneho rozhlasového moderátora Seana Hannityho, s ktorým sa predtým zhovárala o severokórejskom jadrovom teste a protiizraelských výrokoch iránskeho prezidenta Mahmúda Ahmadínedžáda.

"Uvažujete o niektorých svetových reakciách na prezidentovo použitie výrazu os zla a potom vidíte, ako sa vyvíjali udalosti," poznamenal Hannity. "Bola to celkom dobrá analýza, nie?" odpovedala Riceová. Bush použil kontroverzný termín vo svojej druhej správe o stave USA, pričom ním označil Irak, Irán a Severnú Kóreu. Krajiny podľa neho podporovali terorizmus a usilovali sa o získanie zbraní hromadného ničenia.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smrť Steva Irwina v texte amerického rapera
<< predchádzajúci článok
Maďarskí politici sa navzájom obviňujú pre nepokoje

Riceová: Udalosti v Iráne a KĽDR podporujú teóriu osi zla - diskusné fórum čitateľov

nnnnn25.10. 22:49:42