Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. septembra 2011

Rozsiahle povodne sužujú Indiu a PakistanViac než milión ľudí museli evakuovať v indickom štáte Orissa pre rozsiahle povodne, ktoré tam pripravili o život najmenej 16 ľudí. Ako uvádza BBC, prudké monzúnové dažde spôsobili zaplavenie ...Zdieľať
india dazde NAÍ DILLÍ 12. septembra (WEBNOVINY) - Viac než milión ľudí museli evakuovať v indickom štáte Orissa pre rozsiahle povodne, ktoré tam pripravili o život najmenej 16 ľudí. Ako uvádza BBC, prudké monzúnové dažde spôsobili zaplavenie asi 2600 obcí v 19 okresoch. Neprejazdných je viacero dôležitých cestných ťahov, záchranári preto používajú helikoptéry a lode. Armáda nasadila do záchranných prác skoro 1400 člnov.

Záplavy postihli aj provinciu Sindh na juhu Pakistanu, kde za posledné dva týždne zomrelo najmenej 200 ľudí. Voda vyhnala z domovov státisíce ľudí, skoro milión domov bolo zničených alebo poškodených. Podľa OSN dôsledky povodní zasiahli asi 2,5 milióna detí, pričom mnohé rodiny potrebujú pomoc. "Situácia v provincii Sindh je vážna a hrozia tam ďalšie povodne a problémy," povedal miestny meteorológ Aríf Mahmúd.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Akcie francúzskych bánk prudko oslabili
<< predchádzajúci článok
Posledné zbohom dajú fanúšikovia Demitrovi vo štvrtok

Rozsiahle povodne sužujú Indiu a Pakistan - diskusné fórum čitateľov