Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. októbra 2007

Rozšírený Monitor 9 bude povinný pre všetkých deviatakovAj na budúci rok budú musieť všetci deviataci písať testy Monitora 9, ktoré prvýkrát spoja s medzinárodným testovaním PISA. "Testovanie bude celoplošné a povinné," uviedla pre agentúru SITA ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) - Aj na budúci rok budú musieť všetci deviataci písať testy Monitora 9, ktoré prvýkrát spoja s medzinárodným testovaním PISA. "Testovanie bude celoplošné a povinné," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa rezortu Viera Trpišová. Minister školstva Ján Mikolaj pred tohtoročným testovaním povedal, že Monitor 9 je pre žiakov dobrovoľný. Jeho slová vtedy prekvapili mnohé školy, ktoré považovali testovanie za povinné. Ministerstvo neskôr vyhlásilo, že testy sú povinné.

Rezort ešte nevie povedať, koľko bude stáť budúcoročné testovanie. "Presný rozpočet sa pripravuje," dodala Trpišová. Rezort v súčasnosti odmieta konkretizovať bezpečnostné opatrenia. Po novom sa testovanie rozšíri o zisťovanie čitateľskej, jazykovej a matematickej gramotnosti. Žiaci sa budú musieť popasovať aj s testovacími úlohami, ktoré budú zamerané na riešenie problémov z praxe a na rôzne životné situácie. V minulosti bolo testovanie orientované výlučne na vedomostnú úroveň žiaka. Testy tak budú mať dve časti, jednu zameranú na vedomosti a druhú na testovanie kompetencií. "Rozsah doterajších úloh sa zmenší a rozšíri sa testovanie v kompetenčných oblastiach," dodala Trpišová.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od 15. októbra musia vodiči opäť jazdiť so zapnutými svetlami
<< predchádzajúci článok
Zvieracie "tváre"

Rozšírený Monitor 9 bude povinný pre všetkých deviatakov - diskusné fórum čitateľov