24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

11. mája 2008

Rusi vyhrali aj nad Švédskom

Ruská hokejová reprezentácia dokázala zvíťaziť aj vo svojom piatom vystúpení na majstrovstvách sveta v Kanade, keď v sobotňajšom stretnutí osemfinálovej E-skupiny zdolala Švédskom 3:2. Skóre duelu ...

QUÉBEC 11. mája (WEBNOVINY) - Ruská hokejová reprezentácia dokázala zvíťaziť aj vo svojom piatom vystúpení na majstrovstvách sveta v Kanade, keď v sobotňajšom stretnutí osemfinálovej E-skupiny zdolala Švédskom 3:2. Skóre duelu otvoril v 8. min Weinhandl, no potom prišiel zákerný zákrok Švéda Murrayho na Morozova a na ľade sa začalo iskriť. Najprv si to rozdali Iľja Kovaľčuk a Anton Stralman, za čo obaja, spolu s Murrayom, putovali predčasne pod sprchy. V nasledujúcim minútach na ľade vzniklo ešte niekoľko menších potýčok, hráči sa však počas prvej prestávky upokojili. Rusom sa podarilo vyrovnať v 33. min, keď po spolupráci klubových kolegov z Washingtonu, Alexandrov Siomina a Ovečkina, prvý menovaný prekonal Lundqvista vo švédskej bránke. Tri korunky však ešte pred druhou sirénou stihli nakloniť misky váh na svoju stranu, keď sa gólovo presadil Martensson. Tretie dejstvo patrilo gólovo Rusku. Najprv v 45. min vyrovnal Sergej Fiodorov a spolupráca dvojice Ovečkin - Siomin priniesla gólové ovocie šesť sekúnd pred koncom III. tretiny, tentoraz sa však presne trafil mladší Ovečkin. Rusi sa prepracovali na čelo osemfinálovej E-skupiny, Švédom patrí naďalej 3. miesto, postup do štvrťfinále by im však už nemal ujsť. Konečný výsledok sobotňajšieho stretnutia osemfinálovej E-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade: Rusko - Švédsko 3:2 (0:1, 1:1, 2:0) Góly: 33. Siomin (Ovečkin), 45. S. Fiodorov (Zaripov), 60. Ovečkin (Siomin) - 8. Weinhandl (Martensson, Ledin), 40. Martensson (Frogren) Vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Kovaľčuk 5+DKZ za bitku - Murray trest v hre, Stralman 5+DKZ za bitku, Lundqvist 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország (SR), Piechaczek (Nem.) - Fonselius (Fín.), De Haan (Kan.), 12 665 divákov Zostavy: Rusko: Nabokov - Nikulin, A. Markov, Kornejev, Grebeškov, Vorobjev, Ťutin, D. Markov - Morozov, Zinovjev, Kovaľčuk - Siomin, S. Fiodorov, Ovečkin - Zaripov, Gorovikov, Sušinskij - Radulov, Tereščenko, Afinogenov Švédsko: Lundqvist - Stralman, Murray, Edler, Frogren, Johansson, Fernholm - Hornqvist, Bäckström, Fabricius - Nilson, R .Wallin, Ekman - Weinhandl, Martensson, Ledin - Warg, Andersson, Nilsson - Holmqvist, Widing Aktuálna tabuľka E-skupiny (Québec City): 1. Rusko 4 2 2 0 0 16:10 10 2. Česko 4 2 1 1 0 17:9 9 3. Švédsko 4 2 0 0 2 18:13 6 4. Švajčiarsko 3 2 0 0 1 6:8 6 ---------------------------------------------- 5. Bielorusko 4 0 0 2 2 11:15 2 6. Dánsko 3 0 0 0 3 4:17 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA

Slovenskí hokejisti vedú po prvej tretine druhého súboja o záchranu nad Slovinskom 1:0