Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2012

Ruské bojové lode mieria do Sýrie, vraj len doplniť zásobyRuské bojové lode so stovkami vojakov na palube smerujú do sýrskeho prístavu Tartus, ktorý si Moskva prenajíma od vlády v Damasku. V piatok o tom informovali ruské tlačové agentúry. Kremeľ ...Zdieľať
lod syria MOSKVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Ruské bojové lode so stovkami vojakov na palube smerujú do sýrskeho prístavu Tartus, ktorý si Moskva prenajíma od vlády v Damasku.


V piatok o tom informovali ruské tlačové agentúry. Kremeľ však tvrdí, že ide o rutinnú operáciu a plavidlá v prístave zakotvia len preto, aby si "doplnili zásoby".

"Strávia tam niekoľko dní a potom si to namieria do severovýchodnej oblasti Stredozemného mora," cituje agentúra ITAR-TASS zástupcu ruskej armády.

Niektoré ruské médiá špekulujú, že Moskva sa tým pripravuje na evakuovanie svojich občanov zo Sýrie. Násilie medzi armádou lojálnou prezidentovi Baššárovi al-Asadovi a opozičnými jednotkami sa medzitým stále stupňuje.

Valné zhromaždenie OSN má v piatok na programe hlasovanie o ďalšej rezolúcii, ktorá medzinárodné spoločenstvo vyzýva na vyriešenie sýrskej krízy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Facebook okupuje 83-miliónov falošných užívateľov
<< predchádzajúci článok
Výnosy dlhopisov Ríma a Madridu vyrovnali piatkový rast

Ruské bojové lode mieria do Sýrie, vraj len doplniť zásoby - diskusné fórum čitateľov

zase rozdúchavanie nepokojov vo svete ...4.8. 8:51:15