Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2012

Japonci vyšli do ulíc, nechcú jadrové elektrárneTisíce Japoncov v piatok znovu protestovali proti opätovnému sprevádzkovaniu odstavených jadrových reaktorov. Pred sídlom premiéra sa zhromaždilo vyše 3000 ľudí. Ide o ďalšiu v sérii ...Zdieľať
japonsko TOKIO 3. augusta (WEBNOVINY) - Tisíce Japoncov v piatok znovu protestovali proti opätovnému sprevádzkovaniu odstavených jadrových reaktorov.


Pred sídlom premiéra sa zhromaždilo vyše 3000 ľudí. Ide o ďalšiu v sérii protijadrových demonštrácií od júnového rozhodnutia vlády spustiť niektoré reaktory.

Začiatkom mesiaca protestné zhromaždenie podľa organizátorov prilákalo až 170 000 ľudí. Nahnevaní Japonci skandovali heslo Nie reštartu! a v rukách držali rôzne protijadrové transparenty.

Japonská vláda rozhodla o reštartovaní dvoch reaktorov v jadrovej elektrárni Ói na ostrove Honšu ešte v polovici júna. Dôvodom je súčasný nedostatok elektriny, ktorý už poškodzuje aj ekonomiku jednej z najrozvinutejších krajín sveta.

V čase letných horúčav navyše pre vyťažené klimatizačné zariadenia rapídne stúpa spotreba prúdu. Tokio sa rozhodlo odstaviť všetkých svojich 50 nukleárnych reaktorov v reakcii na haváriu v elektrárni Fukušima I, ktorú v marci minulého roka poškodilo ničivé zemetrasenie a následné vlny tsunami.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skanska je opäť mimo hry, ŽSR ju z verejnej súťaže vylúčili
<< predchádzajúci článok
Objem obchodov na BCPB dosiahol v júli 500-miliónov eur

Japonci vyšli do ulíc, nechcú jadrové elektrárne - diskusné fórum čitateľov