Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. mája 2022

Rusko minulo od začiatku roka už takmer polovicu celoročného rozpočtu určeného na obranuRuské výdavky na armádu v prvých štyroch mesiacoch tohto roka stúpli o takmer 40 percent. Vyplýva to z predbežných údajov, ktoré v stredu zverejnil ruský rezort financií. Krajina na obranu počas januára až ...Zdieľať
russia_victory_day_29850 188e45d892e3469cbfa616fe132d3886 676x451 18.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské výdavky na armádu v prvých štyroch mesiacoch tohto roka stúpli o takmer 40 percent. Vyplýva to z predbežných údajov, ktoré v stredu zverejnil ruský rezort financií. Krajina na obranu počas januára až apríla vynaložila 1,7 bilióna rubľov.


Znamená to, že minula takmer polovicu celoročného rozpočtu rezortu obrany pre tento rok, ktorý naplánovala na 3,5 bilióna rubľov. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktRusko pôvodne predpokladalo, že v tomto roku jeho verejné financie vykážu prebytok v objeme 1,3 bilióna rubľov čiže na úrovni 1 percenta hrubého domáceho produktu. Teraz však očakáva rozpočtový deficit v sume najmenej 1,6 bilióna rubľov.Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko minulo od začiatku roka už takmer polovicu celoročného rozpočtu určeného na obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko daruje Česku 15 starších tankov Leopard, neskôr by mali Česi nakúpiť najmodernejšie stroje
<< predchádzajúci článok
Svetová ekonomika neporastie tak, ako sa rátalo, Organizácia spojených národov výrazne zhoršila prognózu