Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. novembra 2010

Rusko schválilo najväčšiu privatizáciu od 90-tych rokovRuská vláda schválila v stredu návrh týkajúci sa predaja štátneho majetku v období nasledujúcich troch rokov za približne 1 bil. rubľov (RUB) . Získané prostriedky vláda použije na ...Zdieľať
duma Foto: SITA/APMOSKVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Ruská vláda schválila v stredu návrh týkajúci sa predaja štátneho majetku v období nasledujúcich troch rokov za približne 1 bil. rubľov (RUB) . Získané prostriedky vláda použije na zníženie rozpočtového deficitu a prilákanie zahraničných investorov. V stredu o tom informovala ruská ministerka hospodárstva Elvira Nabiullinová. Predaj podielov sa bude týkať okrem iných aj dvoch najväčších ruských bánk, hlavného ropného producenta a monopolnej železničnej spoločnosti.

Je takmer isté, že Rusko svoj prvý podiel v rámci rozsiahlej privatizácie predá v druhej najväčšej ruskej banke VTB skupine amerických investorov TPG za najmenej 3 mld. USD. Nabiullinová tvrdí, že v období rokov 2011 až 2013 štát získa z predaja podielov okolo 1 bil. RUB.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Temnú kapitolu minulosti nesmie prekryť zabúdanie
<< predchádzajúci článok
Prezident nepodpíše rozsudok smrti voči Tárikovi Azízovi

Rusko schválilo najväčšiu privatizáciu od 90-tych rokov - diskusné fórum čitateľov