Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. apríla 2024

Rusko tvrdí, že získalo kľúčové pozície pri Bohdanivke tri kilometre od mesta Časiv JarRuské sily pravdepodobne získali pozície v okolí ukrajinskej obce Bohdanivka v Doneckej oblasti tri kilometre severovýchodne od mesta Časiv Jar. Uviedol to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine americkýZdieľať
russia_ukraine_war_65150 676x451 22.4.2024 (SITA.sk) - Ruské sily pravdepodobne získali pozície v okolí ukrajinskej obce Bohdanivka v Doneckej oblasti tri kilometre severovýchodne od mesta Časiv Jar. Uviedol to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tvrdenie Moskvy, že Rusi Bohdanivku úplne dobyli, však podľa ISW nie je potvrdené. Podľa analýzy inštitútu neexistuje žiadne vizuálne potvrdenie, že dedina je úplne pod ruskou kontrolou a aj niektoré prokremeľské zdroje hlásili, že ukrajinské sily sa stále držia na severe a severozápade obce. Informuje o tom web Kyiv Independent.

„Okrajové časti mesta Časiv Jar boli pred rokom prakticky zničené, nie sú tam žiadne silné opevnenia,“ povedal dôstojník ukrajinskej Národnej gardy Volodymyr Černiak.

„Teraz, keď sa ruskej armáde podarilo získať pozíciu v oblasti Bohdanivky, presunuli tam všetky možné zdroje a dobre sa zakopali," dodal.

Mesto Časiv Jar leží zhruba desať kilometrov západne od Bachmutu. Rusko považuje Časiv Jar za rozhodujúci míľnik pre ďalší postup smerom k mestám Kramatorsk a Sloviansk, uviedla ukrajinská armáda. V meste Časiv Jar podľa miestnych úradov zostalo už len približne 800 ľudí.

Zdroj: SITA.sk - Rusko tvrdí, že získalo kľúčové pozície pri Bohdanivke tri kilometre od mesta Časiv Jar © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Progresívci odhaľujú nedostatky plánovaných zmien vo verejnom obstarávaní. Koalícii ponúkajú návod na opravu (video)
<< predchádzajúci článok
dm sa odpája od fosílnych palív. Ambiciózny plán odpojenia sa od plynu sa napĺňa