Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. januára 2018

Rusko údajne skúma možnosť vytvorenia kryptorubľaRusko skúma možnosť vytvorenia kryptorubľa, ktorý by krajine pomohol obísť západné sankcie. Podľa britského ekonomického denníka Financial Times (FT) prezident Vladimir Putin ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Moskva 3. januára (TASR) - Rusko skúma možnosť vytvorenia kryptorubľa, ktorý by krajine pomohol obísť západné sankcie. Podľa britského ekonomického denníka Financial Times (FT) prezident Vladimir Putin zadal úradníkom, aby vymysleli, akým spôsobom by bolo možné vytvoriť digitálnu ruskú menu.


Moskovskí úradníci tvrdia, že prácu na vytvorenie kryptomeny zadal priamo prezident. Putinov ekonomický poradca Sergej Glazjev na nedávnom zasadnutí vlády povedal, že kryptorubeľ by bol užitočným nástrojom, ako obísť medzinárodné sankcie. "Tento nástroj by sa nám veľmi hodil na citlivé aktivity v záujme štátu. Môžeme vyplatiť účty s našimi protistranami bez ohľadu na sankcie." Dodal, že kryptomena by bola "rovnakým rubľom, ale jej obeh by bol istým spôsobom obmedzený", čo by umožnilo Kremľu sledovať každý jej pohyb.

Putin sa v lete stretol s Vitalikom Buterinom, čo je v Rusku narodený programátor a spoluzakladateľ kryptomeny ethereum. Ruský prezident potom nariadil vláde, aby vypracovala návrh rámca regulácie kryptomien.


 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Útok krokodíla na 90-ročného turistu: Dopadlo to takto
<< predchádzajúci článok
Nemeckí lídri strán sa zišli pred začiatkom sondážnych rozhovorov

Rusko údajne skúma možnosť vytvorenia kryptorubľa - diskusné fórum čitateľov