Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. mája 2024

Rusko vyslalo na Sumskú oblasť 13 kamikadze dronov, útoky spôsobili čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody (video)Rusko útočilo na energetickú infraštruktúru v Sumskej oblasti, pričom spôsobilo čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tamojšie úrady ...Zdieľať
titulka sumy 676x451 6.5.2024 (SITA.sk) - Rusko útočilo na energetickú infraštruktúru v Sumskej oblasti, pričom spôsobilo čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tamojšie úrady a verejnoprávneho vysielateľa Suspiľne.

Viac o téme: Vojna na UkrajineŠéf vojenskej administratívy v meste Sumy Oleksij Drozdenko uviedol, že tam nasadili centrá na pomoc obyvateľom, ktorí majú ťažkosti v dôsledku výpadkov elektriny. Suspiľne informoval, že zariadenia kritickej infraštruktúry v Sumy boli prepnuté na záložné napájanie.


Ukrajinské vzdušné sily uviedli, že Rusko v noci na pondelok vyslalo na Sumskú oblasť 13 kamikadze dronov. Veliteľ vzdušných síl Mykola Oleščuk vysvetlil, že 12 z týchto bezpilotných lietadiel zničila protivzdušná obrana.
Zdroj: SITA.sk - Rusko vyslalo na Sumskú oblasť 13 kamikadze dronov, útoky spôsobili čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajný vyšetrovateľ navrhol obžalovať Gašpara, Bödöra aj Stahla v kauze Ezechiel 7
<< predchádzajúci článok
Izrael pripravuje pozemnú inváziu do Rafahu, tisícky Palestínčanov vyzval na evakuáciu