20. novembra 2008

Ružomberčanky prehrali v Moskve

Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok prehrali v zápase 5. kola A-skupiny Európskeho pohára FIBA na palubovke ruského Dinama Moskva 41:88 (25:44). Ružomberčanky podľa predpokladov ...

MOSKVA 20. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok prehrali v zápase 5. kola A-skupiny Európskeho pohára FIBA na palubovke ruského Dinama Moskva 41:88 (25:44). Ružomberčanky podľa predpokladov nestačili na vysokofavorizovaného súpera, ktorému podľahli už aj predtým na vlastnej palubovke vysoko 44:104. V prvom polčase ešte Liptáčky ako-tak držali krok, ale po veľkej prestávke strelili už len 16 bodov a napokon zaostali rozdielom 47 bodov. Zverenkyne trénera Antona Panisa majú po piatich zápasoch v A-skupine EP FIBA na svojom konte jediné víťazstvo, ale stále môžu zabojovať o postup do vyraďovacej fázy. V stredu 26. 11. ich v poslednom skupinovom vystúpení na domácej palubovke čaká rumunský tím Municipal Targovište. EP FIBA, A-skupina - výsledok: Dinamo Moskva - MBK Ružomberok 88:41 (26:16, 18:9, 19:13, 25:3) Najviac bodov Dinama: Zogotová-Jekabsoneová 17, Kuzinová 15, Jelavičová 12 Zostava a body Ružomberka: Podešvová 9, Kupčíková 8, Duffyová 7, Flukerová 6, Grešnerová 3 (Lukačovičová 5, Novocká 3, Černáková, Chabadová, Felixová) TH: 16/15 - 7/4, trojky: 9 - 3, fauly: 11 - 14. Ružomberčanky začali u vysokého favorita nielen A-skupiny, ale aj celej súťaže sympaticky a v úvode dokonca viedli 4:3. Ešte v 6. min prehrávali Liptáčky po koši Grešnerovej iba 11:12. Do konca prvej štvrtiny však domáce hráčky najmä zásluhou Austrálčanky Snellovej natiahli svoj náskok na 10 bodov. Od druhej štvrtiny zverenkyne slovenskej trénerky Natálie Hejkovej ovládli dianie na palubovke. Pred veľkou prestávkou už viedli o 19 bodov. V druhej polovici zápasu Moskovčanky už pohodlne zvyšovali skóre vo svoj prospech. Ružomberčanky strelili v záverečnej desaťminútovke len 3 body. Stanislav Onuška (generálny manažér MBK Ružomberok): "V prvých šiestich-siedmich minútach sme s favorizovaným súperom dokázali držať krok. Kým hráčky plnili trénerove pokyny, bolo to vyrovnané. Potom však Moskovčanky zvýšili obrátky a postupne sa nám začali vzďaľovať. Rozdiel bol v doskakovaní, ale aj v úspešnosti streľby. V záverečnej štvrtine sme strelili iba tri body, ale treba povedať, že sme dohrávali s mladými hráčkami." Aktuálna tabuľka A-skupiny: 1. Dinamo Moskva 5 5 0 438:258 10 2. Targovište 5 2 3 326:350 7 3. Gorzów 5 2 3 371:404 7 4. Ružomberok 5 1 4 305:428 6 SITA