Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. januára 2012

S&P údajne zníži v piatok ratingy niektorých štátov eurozónyMedzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) zníži v piatok ratingy niektorých krajín eurozóny. Povedal to pre agentúru Reuters zdroj z prostredia eurozóny. Ktorých ...Zdieľať
standardamppoors BERLÍN 13. januára (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) zníži v piatok ratingy niektorých krajín eurozóny.


Povedal to pre agentúru Reuters zdroj z prostredia eurozóny. Ktorých krajín sa to bude týkať bližšie nešpecifikoval. Uviedol však, že o svoj rating na stupni AAA nepríde Nemecko a Holandsko. Agentúra S&P odmietla správu komentovať.

S&P ešte skoršie v decembri varovala, že v blízkej dobe rozhodne, či zníži, alebo nezníži ratingy krajín eurozóny po tom, ako sa spolu s ďalšími deviatimi štátmi dohodli na sprísnení fiškálnych pravidiel v rámci EÚ.

Standard & Poor's 5. decembra začala proces revízie ratingov 15 členských štátov eurozóny, vrátane Slovenska s možnosťou ich zníženia. Agentúra uviedla, že proces revízie ukončí v čo najkratšej dobe, a to po skončení summitu EÚ.

Šéfka S&P pre Francúzsko Carol Sirouová pre francúzsku rozhlasovú stanicu BFM Business vtedy povedala, že ratingová agentúra bude analyzovať vplyvy dohody na dôveru v ekonomiku a finančné trhy. S&P tiež bude brať do úvahy, či dohoda podnieti Európsku centrálnu banku (ECB), aby sa ráznejšie angažovala v boji proti dlhovej kríze.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Apple pozastavila predaj iPhone 4S v čínskych predajniach
<< predchádzajúci článok
Súd nariadil nové posúdenie Breivikovho psychického stavu

S&P údajne zníži v piatok ratingy niektorých štátov eurozóny - diskusné fórum čitateľov