Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

15. marca 2018

Samsung spúšťa predaj svojich vlajkových lodí Galaxy S9 a S9+Špičkový fotoaparát aj pri zhoršených svetelných podmienkach, superspomalené zábery a animované emoji. To všetko už od zajtra pomôže novým majiteľom telefónov Galaxy S9 a S9+ vyjadriť sa ešte osobitejším spôsobom než doposiaľ.Zdieľať
Samsung spúšťa predaj svojich vlajkových lodí Galaxy S9 a S9+

Záujemcovia na Slovensku si už od zajtra, piatku 16. marca, môžu kúpiť najnovšie prírastky do radu Galaxy – telefóny S9 a S9+ v 64 GB verzii. Pre tých, ktorí na telefóne oceňujú okrem iného aj veľkú pamäť, spustí Samsung predaj 256 GB verzie v piatok 23. marca. Modely Galaxy S9 a S9+ budú k dispozícii v troch farebných verziách – Midnight Black, Coral Blue a úplne novej farbe Lilac Purple. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy S9 bude 849 Eur (64 GB) a 949 Eur (256 GB), a modelu Galaxy S9+ 949 Eur (64 GB) a 1049 Eur (256 GB).

 

„Novinky u modelov Galaxy S9 a S9+ v podobe objektívu s variabilnou clonou, animovaných emoji aj superspomalených záberov vzbudili už v predpredaji veľký ohlas a my sme po telefónoch zaznamenali vysoký dopyt. Preto ma veľmi teší, že sa teraz Galaxy S9 a S9+ postupne dostávajú do distribúcie pre všetkých slovenských zákazníkov,“ uviedol Peter Peško, riaditeľ slovenskej mobilnej divízie spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

 

Nová dimenzia fotoaparátu

Fotoaparáty dnes neslúžia len pre tvorbu snímok – využívame ich aj na prepojenie a komunikáciu. Spotrebitelia chcú mať v smartfóne fotoaparát vybavený najmodernejšími technológiami, aby sa mohli vyjadriť pomocou vysoko kvalitných záberov a nástrojov, ktoré im umožnia vyjadriť vlastný jedinečný príbeh. Práve s ohľadom na týchto spotrebiteľov sú fotoaparáty v prístrojoch Galaxy S9 a S9+ osadené snímačom Super Speed Dual Pixel so špeciálnym výpočtovým výkonom a pamäťou na tvorbu úžasných fotografií vo vysokej obrazovej kvalite. Fotoaparát v prístrojoch Galaxy S9 a S9+ obsahuje nasledujúce funkcie:

 

 • Snímanie superspomalených záberov: Dodajte bežným okamihom emóciu pomocou dynamického nahrávania spomalených záberov, ktoré umožňuje zachytiť až 960 snímok za sekundu. Smartfóny S9 a S9+ rovnako ponúkajú inteligentnú funkciu automatickej detekcie pohybu, ktorá rozpozná pohyb na snímke a automaticky spustí nahrávanie – užívateľom tak stačí len správne nastaviť kompozíciu. Po nasnímaní superspomalených záberov si môžu užívatelia zvoliť hudbu na pozadí z 35 rôznych možností alebo k videu priradiť melódiu zo zoznamu obľúbených skladieb. Jednoduchým poklopaním môžu užívatelia taktiež vytvárať, upravovať a zdieľať súbory vo formáte GIF a využiť pri tom tri hravé režimy slučky pre opakované prehrávanie záznamu.

   

 • Fotoaparát pre zlé svetelné podmienky: Tajomstvom každej kvalitnej fotografie je správne svetlo. Snímky sa však často robia za podpriemerných svetelných podmienok a väčšina smartfónov je vybavená pevnou clonou, ktorá sa nedokáže prispôsobiť málo či príliš svetlému prostrediu, a výsledné snímky sú preto zrnité alebo vyblednuté. Rovnako ako sa dúhovka v ľudskom oku rozťahuje a zmršťuje, tak aj variabilná clona spoločnosti Samsung[1] (F1.5/F2.4) automaticky vpúšťa v tmavom prostredí viac svetla a za jasných podmienok menej svetla, a vytvára tak ostré a jasné snímky.

   

 • Animované emoji: Spoločnosť Samsung umožňuje užívateľom vytvárať emoji, ktoré budú vyzerať, znieť a chovať sa rovnako ako oni. Funkcia emotikonov využívajúcich rozšírenú realitu (AR Emoji) analyzuje dvojrozmerný obraz užívateľa a následne vytvorí trojrozmerný model. Ten vie vyjadrovať a napodobňovať výrazy, ako napr. mrkanie alebo kývanie, čím umožňuje skutočnú personalizáciu. S funkciou Animované emoji môžete zdieľať svoje skutočné pocity nielen prostredníctvom videa, ale aj celého radu nálepiek v štandardnom formáte animovaných obrazových súborov (GIF), užívatelia tak môžu svoje emotikony zdieľať na väčšine platforiem pre instant messaging prevádzkovaných tretími stranami.

   

  Bixby: Inteligentná platforma spoločnosti Samsung integrovaná do fotoaparátu poskytuje prostredníctvom rozšírenej reality a technológií hlbokého učenia sa užitočné informácie o okolí užívateľa.[2] Pomocou detekcie a rozpoznávania objektov v reálnom čase platforma Bixby okamžite dodáva informácie priamo do obrazu, na ktorý fotoaparát mieri. Užívatelia si tak môžu pomocou okamžitého prekladu nechať v reálnom čase preložiť cudzojazyčné texty alebo prepočítať cenu v cudzej mene, dozvedieť sa informácie o svojom okolí, zakúpiť si výrobky, ktoré vidia pred sebou, alebo si po celý deň počítať kalorický príjem.[3]

 •  

   

  Samsung Galaxy S9 a S9+ – technické špecifikácie:

 

Galaxy S9

Galaxy S9+

OS

Android 8 (Oreo)

Displej

5,8-palcový zakrivený Super AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 18,5:9[4],[5] (570ppi)

6,2-palcový zakrivený Super AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 18,5:97, 8 (529 ppi)

 

Telo

147,7 x 68,7 x 8,5 mm, 163 g, IP68[6]

158,1 x 73,8 x 8,5 mm, 189 g, IP689

Fotoaparát

Zadny: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF s OIS (F1.5/F2.4)

Predný: 8MP AF (F1.7)

Zadný: Duálny fotoaparát s duálnym OIS

 • Širokouhlý: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF (F1.5/F2.4)
 • Teleobjektív: Snímač 12MP AF (F2.4)
 • Predný: 8 MP AF (F1.7)

Aplikačný procesor

Exnyos9810, 10nm, 64bitový, osemjadrový procesor

(2,7 GHz Quad + 1,7 GHz Quad) [7]

Pamäť

4 GB RAM

64/256 GB + slot pre Micro SD (až 400 GB)[8]

6 GB RAM

64/256 GB + slot pre Micro SD (až 400 GB)11

SIM karta

Jedna SIM: Nano SIM

Dve SIM (hybridná SIM): Nano SIM + Nano SIM alebo slot pre microSD[9]  

Batéria

3 000 mAh

3 500 mAh

Rýchle káblové nabíjanie kompatibilné so štandardom QC 2.0

Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné so štandardmi WPC a PMA

Siete

Vylepšená 4X4 MIMO / CA, LAA, LTE kat. 18

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM, Bluetooth® v 5.0 (LE až 2 Mb/s), ANT+, USB typ C, NFC, poloha (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)[10]

Platby

NFC, MST

Snímače

Snímač očnej dúhovky, snímač tlaku, akcelerometer, barometer, snímač odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický snímač, Hallov snímač, snímač tepovej frekvencie, snímač blízkosti, svetelný snímač RGB

Overovanie

Zámka: vzor, PIN, heslo

Biometrická zámka: snímač očnej dúhovky, snímač odtlačkov prstov, rozpoznávanie tváre, Intelligent Scan: multimodálne biometrické overenie so snímaním očnej dúhovky a rozpoznanie tváre

Audio

Stereofónne reproduktory vyladené od AKG, priestorový zvuk s technológiou Dolby Atmos,

Formáty prehrávaného zvuku: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

Video

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

       

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvádzané a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sú nezáväzné a môžu sa bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.

Samsung spúšťa predaj svojich vlajkových lodí Galaxy S9 a S9+

[1] Variabilná clona podporuje expozičné režimy F1.5 a F2.4. Variabilná clona je nainštalovaná na zadnom fotoaparáte (Galaxy S9) a na zadnom širokouhlom fotoaparáte (Galaxy S9+)

[2] Dostupnosť funkcií hlasového asistenta Bixby sa môže v jednotlivých krajinách líšiť. Hlasový asistent dokáže rozpoznať americkú angličtinu, štandardnú čínštinu a kórejčinu. Nedokáže však rozpoznať všetky akcenty, dialekty a výrazy. Rozsah služby sa môže líšiť podľa krajiny alebo operátora. Hlasové príkazy fungujú u vybraných aplikácií spoločnosti Samsung a tretích strán, ktorých počet neustále rastie. Zoznam kompatibilných aplikácií nájdete v aplikácii Bixby v sekcii „Apps with Voice“.

[3] Môžu sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

[4] Obrazovka meraná uhlopriečne ako celý obdĺžnik bez odpočítania zaoblených rohov.

[5] Východiskové rozlíšenie je Full HD+; je možné ho však v nastaveniach zmeniť na Quad HD+ (WQHD+)

[6] Na základe testov urobených ponorením do sladkej vody do hĺbky 1,5 m na dobu až 30 minút.

[7] Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

[8] Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov. Veľkosť užívateľskej pamäte je menšia než celková kapacita pamäte, pretože časť úložiska využíva operačný systém a softvér vykonávajúci rôzne funkcie zariadenia. Skutočná veľkosť užívateľskej pamäte sa bude líšiť podľa operátora a po aktualizácii softvéru sa môže zmeniť.

[9] Verzia pre jednu SIM kartu bude dostupná u mobilných operátorov, verzia pre dve SIM karty na voľnom trhu.

[10] Pokrytie systémov Galileo a BeiDou môže byť obmedzené.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
J. Švankmajer: Dobrovoľne by som po Čapkovcoch nikdy nesiahol
<< predchádzajúci článok
Dotácie pre kultúru v BSK opäť ovplyvňuje politika, tvrdia členovia

Samsung spúšťa predaj svojich vlajkových lodí Galaxy S9 a S9+ - diskusné fórum čitateľov