Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2022

Schôdza parlamentu k odvolávaniu Matoviča čoskoro začne, poslanci mu vyčítajú rodinný balíček či očkovaciu lotériuSchôdza parlamentu o návrhu na odvolávanie Igora Matoviča z postu ministra financií bude v stredu 28. septembra o 14:00. Návrh na vyslovenie nedôvery šéfovi rezortu ...Zdieľať
igor matovic 1 676x451 26.9.2022 (Webnoviny.sk) - Schôdza parlamentu o návrhu na odvolávanie Igora Matoviča z postu ministra financií bude v stredu 28. septembra o 14:00. Návrh na vyslovenie nedôvery šéfovi rezortu financií iniciovala strana Sloboda a Solidarita (SaS).


Pod návrh liberálov sa podpísalo 32 poslancov, okrem nich to boli poslanci Hlasu-SD a nezaradení poslanci Tomáš Valášek (Progresívne Slovensko) a Miroslav Kollár (Spolu).

Matovič šíri napätie


V návrhu sú uvedené „ústavné a zákonné dôvody“ a tiež „politické dôvody“ na odvolanie Matoviča. Podľa podpísaných poslancov minister financií ruinuje rozpočet Slovenskej republiky, vyčítajú mu napríklad rodinný balíček a jeho dopad na rozpočty samospráv, a tiež očkovaciu lotériu.

V rámci politických dôvodov uvádzajú, že Matovičov spôsob komunikácie šíri napätie a rozdeľuje spoločnosť, hovoria o neustálej kritike a urážkach na adresu partnerov, prezidentky, médií, znevažovaní a spochybňovaní vedcov a odborníkov, profesijných skupín a menšín.

SaS sa spojí s Hlasom-SD


Šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič sa v piatok 23. septembra na svojom facebookovom profile vyjadril, že návrh na jeho odvolanie z postu ministra financií je definitívnym potvrdením, že SaS sa po voľbách spojí s Hlasom-SD.

„Čakal som na tento deň, lebo je veľmi dôležitý. Je definitívnym potvrdením, že SaS sa po voľbách bez hanby spojí aj so smerákmi, ktorí 19 rokov organizovali, kryli a obhajovali všetky smerácke podvody a ktorí sa len falošne na Hlas premenovali,“ napísal Matovič.


Zdroj: Webnoviny.sk - Schôdza parlamentu k odvolávaniu Matoviča čoskoro začne, poslanci mu vyčítajú rodinný balíček či očkovaciu lotériu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Scholz mal pozitívny test na koronavírus a išiel hneď do izolácie, nakazila sa aj ministerka vnútra
<< predchádzajúci článok
Poslanci Smeru podporia odvolanie Igora Matoviča z postu ministra, hovoria však iba o lacnom divadle bez úžitku