Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. augusta 2023

Sedlák rozhodol o zrušení obvinenia Kaliňáka neštandardne a zrejme prvýkrát v histórii, spis je stále na Najvyššom súdeK zrušeniu obvinenia bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka podľa paragrafu 363 Trestného poriadku pristúpil netrestný námestník generálneho prokurátoraZdieľať
bp_4194 676x451 8.8.2023 (SITA.sk) - K zrušeniu obvinenia bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka podľa paragrafu 363 Trestného poriadku pristúpil netrestný námestník generálneho prokurátora Jozef Sedlák buď bez toho, aby mal k dispozícii vyšetrovací spis (stalo by sa tak prvýkrát v histórii), alebo mohol do vyšetrovacieho spisu nahliadnuť priamo na súde (stalo by sa tak zrejme prvýkrát v histórii).


Na sociálnej sieti to konštatuje Úrad špeciálnej prokuratúry s tým, že spis k prípadu sa momentálne nachádza na Najvyššom súde SR.

Môžeme potvrdiť, že po rozhodnutí Najvyššieho súd SR zo dňa 14. júna 2023 o zamietnutí sťažnosti prokurátora proti uzneseniu súdu prvého stupňa o odmietnutí obžaloby a vrátení vecí do prípravného konania, do dnešného dňa nebolo toto uznesenie tunajšiemu úradu spoločne s vyšetrovacím spisom doručené. Originál vyšetrovacieho spisu sa preto aj v súčasnosti stále nachádza na Najvyššom súde SR," uvádza špeciálna prokuratúra.


Zdroj: SITA.sk - Sedlák rozhodol o zrušení obvinenia Kaliňáka neštandardne a zrejme prvýkrát v histórii, spis je stále na Najvyššom súde © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protipovodňové poldre vojenských lesov opäť ochránili životy i majetky ľudí, plánujú postaviť ďalšie (video)
<< predchádzajúci článok
Čína nie je Rusko, summit v Džidde ukázal rastúce rozdiely v súvislosti s vojnou na Ukrajine