Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. júna 2019

Šéf Renaultu prisľúbil nový štart aliancie s Nissanom a MitsubishiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Paríž 12. júna (TASR) - Šéf Renaultu Jean-Dominique Senard v stredu prisľúbil nový štart aliancie s japonskými automobilkami Nissan a Mitsubishi. V posledných týždňoch totiž panovalo napätie medzi partnermi. Takisto vyjadril sklamanie z pokusu o fúziu s koncernom Fiat Chrysler, ktorý stroskotal.


Senard na valnom zhromaždení akcionárov Renaultu označil alianciu francúzskej automobilky a jeho japonských partnerov za "pilier a motor rozvoja všetkých jej členov". "Dnes má táto aliancia čerstvý štart." Podľa Senarda bez úspechu aliancie nebude úspešný ani Renault.

Dôvera medzi Renaultom a Nissanom je síce narušená, ale podľa Senarda sa dá obnoviť. "Prioritou je obnovenie silnej aliancie." Podľa neho je potrebný čas, trpezlivosť aj snaha z oboch strán. "Dôveru si treba zaslúžiť."

Senard takisto vyjadril sklamanie zo zlyhania pokusu o fúziu s koncernom Fiat Chrysler. Cieľom bolo podľa neho vytvoriť lídra v európskom automobilovom priemysle. "Som sklamaný," povedal šéf Renaultu. Z kolapsu rozhovorov obvinil francúzsku vládu, ktorá má v Renaulte 15 %. Senard však nechal otvorené dvere pre ďalšie rokovania v budúcnosti.

Fiat Chrysler minulý týždeň ponuku na fúziu nečakane stiahol, pretože Renault naťahoval rozhodnutie týkajúce sa začatia formálnych rokovaní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump: S Putinom sa stretnem na summite G20
<< predchádzajúci článok
Expert Jü: Vzťahy so SR sa vyvíjajú dobre

Šéf Renaultu prisľúbil nový štart aliancie s Nissanom a Mitsubishi - diskusné fórum čitateľov