Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

24. júna 2020

Segway prestane vyrábať dvojkolesové elektrické vozidlá, bol terčom posmeškov a sprevádzali ho aj nehodyAmerická spoločnosť Segway končí s výrobou rovnomenného dvojkolesového elektrického vozidla. Informuje o tom spravodajský portál ...Zdieľať
gettyimages 75627856 676x451 24.6.2020  - Americká spoločnosť Segway končí s výrobou rovnomenného dvojkolesového elektrického vozidla. Informuje o tom spravodajský portál BBC.


Samovyvažovací dopravný prostriedok, ktorý sľuboval revolúciu v osobnej preprave, vynašiel americký inžinier Dean Kamen a na trh ho uviedli v roku 2001. Od začiatku ho však sprevádzali nehody a tiež sťažnosti chodcov. V roku 2015 firmu kúpila čínska spoločnosť Ninebot. Výrobu v továrni v New Hampshire ukončia 15. júla.

Prezidentka spoločnosti Segway Judy Cai sa v súvislosti s ukončením výroby vyjadrila, že Segway PT počas svojho prvého desaťročia dokázal, že je efektívnym a účelným osobným vozidlom.

BBC však dodáva, že počas svojej dvadsaťročnej histórie bol Segway aj terčom posmeškov, sprevádzali ho nehody a nevyhla sa mu ani smrť. V roku 2010 zahynul po páde z útesu milionár Jimi Heselden, ktorý len desať mesiacov predtým kúpil firmu Segway, pričom v čase nešťastia sa viezol práve na jednom z jej vozidiel.

V januári tohto roka zase na technologickom veľtrhu CES v Las Vegas havaroval prototyp elektrického invalidného vozíka s názvom S-Pod. V čase nehody na ňom sedel novinár, ktorý s ním počas testu narazil do steny.


Zdroj: Webnoviny.sk - Segway prestane vyrábať dvojkolesové elektrické vozidlá, bol terčom posmeškov a sprevádzali ho aj nehody © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Sibíri údajne padol teplotný rekord, Svetová meteorologická organizácia to overuje
<< predchádzajúci článok
Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a Crack Cloud na Pohoda in The Air

Segway prestane vyrábať dvojkolesové elektrické vozidlá, bol terčom posmeškov a sprevádzali ho aj nehody - diskusné fórum čitateľov