09. októbra 2013

Sekera dvakrát asistoval, Carolina však v Pittsburghu prehrala

Prekonaný brankár Caroliny Cam Ward

Prekonaný brankár Caroliny Cam Ward Foto: TASR/AP
New York 9. októbra (TASR) - Slovenský obranca Caroliny Andrej Sekera zaznamenal v noci na stredu v zámorskej NHL dve asistencie pri prehre svojho tímu 2:5 v Pittsburghu. Pridal k nim aj dva plusové body a na ľade strávil 22:14 minút.

Obranca Ľubomír Višňovský pri výhre NY Islanders 6:1 nad Phoenixom odohral takmer 19 minút a svoj výkon podporil dvoma plusovými bodmi. Prvé víťazstvo po odvolaní hlavného kouča Petra Lavioletta dosiahla Philadelphia v súboji s Floridou, v ktorom sa proti sebe postavili Andrej Meszároš a Tomáš Kopecký. Obranca "letcov" si počas 21:31 minútovom pobyte na ľade pripísal jednu "plusku", súperovho brankára ohrozil dvoma strelami a dve minúty si odsedel na trestnej lavici. Tomáš Kopecký na domáceho brankára vyslal tri projektily a dve minúty zahrieval trestnú lavicu.

Súboj Vancouver - New Jersey dospel za stavu 2:2 do predĺženia a v ňom o výhre domácich v 3. minúte rozhodol Jason Garrison. V poslednom zápase je priebežný stav San Jose - NY Rangers v tretej tretine 6:2.

Pittsburgh vs. Carolina

Philadelpia vs. Florida

New York Islanders vs. Phoenix

výsledky:

Toronto - Colorado 1:2, NY Islanders - Phoenix 6:1, Philadelphia - Florida 2:1, Pittsburgh - Carolina 5:2 (za hostí SEKERA 0+2), Buffalo - Tampa Bay 2:3 pp, Nashville - Minnesota 3:2