21. marca 2008

Semifinále extraligy - Trenčín - Slovan - súhrn, hlasy

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - stav série 3:1

Hokejisti Dukly Trenčín naplno využili výhodu domáceho prostredia a aj vo štvrtom vzájomnom dueli semifinále play off hokejovej extraligy zdolali obhajcu trofeje z predchádzajúcej sezóny Slovan Bratislava, tentoraz 3:0 a v sérii na štyri víťazstvá vedú už 3:1. Na postup do bojov o titul im tak chýba jediné víťazstvo. Ďalší duel odohrajú v nedeľu 23. marca na ľade Slovana.

Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 4. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

Gól: 37. V. Král (Pardavý, Kollár), 58. Nemec (Čacho), 60. Kollár (Pardavý)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Kropáč 10+DKZ za nešportové správanie, J. Kováčik 10 min za nešportové správanie, Lažo 10 min (všetci Slovan) za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš D. Konc - Grečko a Gajan, 6150 divákov

Trenčín: V. Kováč - Homer, Křetinský, Malinský, P. Mikuš, Fatyka, Urban - Pardavý Kollár, V. Král - Čacho, Kóňa, V. Nemec - S. Saliji, Húževka, M. Haščák - Kútný
Slovan: Hovi - Pavlas, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Hruška, Sersen - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Uram, Hreus, Lažo - Kropáč, Pištek, Kokavec, Baček

Na vypredanom trenčianskom štadióne nastúpili obe mužstvá iba s troma formáciami. Obojstranne taktický boj sa odohrával prevažne v strednom pásme. Defenzívna hra oboch mužstiev tentoraz neukázala oku lahodiaci útočný hokej. Domácim sa hneď v úvode naskytla šanca skórovať pri zbytočných vylúčeniach hráčov Slovana. Trenčín ale nepremenil ani 106 sekúnd trvajúcu presilovku piatich proti trom. Hosťujúce mužstvo sa vďaka oslabeniam dostalo v prvých desiatich minútach pod tlak. Prvá vyložená šanca prišla v 15. min po chybe domáceho obrancu, vďaka ktorému sa Kapuš sám rútil na brankára. Trenčiansky gólman Kováč mu však gólovú radosť nedoprial. Ďalšia veľká šanca hosťujúceho tímu prišla v 19. min kedy Lažo naskakoval po odpykaní trestu na ľad, ale rovnako sám pred brankárom Kováčom neuspel. V druhej časti hry boli dlho obe mužstvá veľmi opatrné a nevypracovali si žiadnu vyloženú šancu. Prvý gól stretnutia prišiel v 37. min kedy sa Kollárovi vo vlastnom obrannom pásme podarilo vybojovať puk, nahral Pardavému a ten z pravého rohu klziska našiel pred bránou osamoteného Krála, ktorý bez problémov skóroval. Zvyšok tretiny poznačili už len šarvátky a vylúčenia.
Začiatok tretej tretiny bol poznačený množstvom nepresností na strane Slovana. Domáci využívali tieto nepresnosti vo svoj prospech. Snažili sa ich pretaviť do nebezpečných brejkov. Po chybe obrany hosťujúceho tímu sa v 58. min ocitol na modrej osamotený Nemec, ktorý v nájazde prekonal Hoviho strelou medzi betóny. Hostia sa v závere pokúšali zvrátiť stav stretnutia v približne dve a pol minúty trvajúcej power-play, ktorá im však nevyšla. Sedem sekúnd pred záverečnou sirénou po nahrávke Pardavého uzavrel stav stretnutia Kollár na 3:0. Trenčín tak vedie v sérii na 4 víťazstvá už 3:1. Ďalší zápas je na programe v nedeľu 23. marca v Bratislave.

Hlasy:
Július Penzeš (asistent trénera Trenčína): "Bol to boj o každý kúsok ľadu. Ani jeden z tímov nechcel spraviť chybu. V tretej tretine sme začali hrať svoju hru, vykrývali sme stredné pásmo, čo sa nám podarilo pretaviť do druhého Nemcovho gólu. V závere, keď hral Slovan power-play, sa nám podarilo streliť aj tretí gól. Musím pochváliť všetkých za skvelý výkon a brankára Kováča za skvelú fazónu. Ďakujeme tiež divákom za podporu."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Bol to veľmi dobrý play-off zápas. Chalani hrali bojovný hokej, bohužiaľ sa nám v zlomových momentoch nepodarilo streliť gól. Naše fauly pramenili z toho, že hráči boli premotivovaní."