15. marca 2007

Semifinále hokejovej extraligy - Košice - Trenčín 6:2

Slovnaft extraliga - semifinále play off - 2. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HC Košice - Dukla Trenčín 6:2 (2:1, 3:1, 1:0) - stav série: 1:1 Góly: 3. Pleva ...

BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) -

Slovnaft extraliga - semifinále play off - 2. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

HC Košice - Dukla Trenčín 6:2 (2:1, 3:1, 1:0) - stav série: 1:1

Góly: 3. Pleva (Jendek, M. Lukáč), 20. Lipiansky (Šimurda, Kledrowetz), 25. P. Bartoš (Kledrowetz), 28. Špelda (Kontšek, Lipiansky), 30. Juraj Faith (P. Bartoš, Špelda), 54. Špilár (Kledrowetz) - 15. Melichárek (Pardavý, Hála), 33. Kútny (P. Mikuš, Heš)

Vylúčení: 7:12 na 2 min, navyše I. Droppa - Fatyka obaja 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: D. Konc, Jonák - Gajan, Grečko, 7796 divákov.

Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda, Varga - Dravecký, Kmiť, S. Gron -

Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - M. Lukáč, Pleva, Rudolf Huna

Trenčín: Hála (30. V. Kováč) - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Húževka, Kútny - P. Barinka, Sivák, Baláž

Po úvodnej domácej prehre vstúpili Košičania do druhého semifinálového zápasu svižnejšie. Trenčínu zatápali od úvodných minút a už v 3. min sa zásluhou Plevu, ktorý šikovne tečoval Jendekovu strelu, ujali vedenia. Krátko na to mohol pridať rýchlu poistku Lipiansky, ale Špilárovu prihrávku za Hálu neusmernil. Po akcii Draveckého nasledovala príležitosť Kmiťa. V 11. min síce šikovný Kmiť zo vzduchu skóroval, ale po konzultácii s videorozhodcom gól pre vysokú hokejku uznaný nebol. Až potom prišla prvá vážnejšia príležitosť Dukly. Najskôr to skúšal Sivák, nasledovala dorážka Barinku, ale Lipovský reagoval pohotovo. "Vojaci" sa dočkali vyrovnania, keď pri svojej presilovke využili zlé striedanie domáceho tímu. Akciu rozohral gólman Hála, cez Pardavého sa puk dostal k Melichárkovi, a ten svoj nájazd rutinérsky premenil - 1:1. Pätnásť sekúnd pred prvou prestávkou však padol druhý gól Košíc. Strelu Kledrowetza tečoval Šimurda a odrazený puk usmernil Lipiansky do prázdnej bránky - 2:1.

V druhej tretine Košičania ovládli hru. Faithova strela v 22. min skončila ešte na Hálovi. Trenčiansky brankár zlikvidoval aj pokus Kledrowetza a následne aj Šimurdovu dorážku v presilovke. Nakoniec však predsa len inkasoval. V 25. min vysunul aktívny Kledrowetz Bartoša a ten zvýšil na 3:1. Potom hrali domáci 99-sekundovú presilovku 5:3. V nej ešte gól nepadol, ale v následnej početnej výhode už len o jedného muža Špelda po štvrtý raz rozvlnil sieť za Hálom - 4:1. V polovici zápasu viedli Košičania už rozdielom štyroch gólov. V oslabení podržal puk Bartoš a Faith vyhnal hrdinu zo stredy Hálu z bránky - 5:1. Až potom sa skóre menilo aj na druhej strane. V 33. min nechali domáci príliš veľa priestou Kútnemu a ten to patrične využil - 5:2. Striedajúci Kováč v bránke Dukly "tasil" prvý vážnejší zákrok v 35. min po Gronovej strele švihom. Krátko na to pristál puk z hokejky Kontšeka na bránke hostí.

Obraz hry sa nezmenil ani v tretej tretine, viac vzruchu bolo pred trenčianskou bránkou. V 43. min vychytal Grona Kováč. Potom mieril Šimurda vedľa a v 49. min trenčiansky brankár lapačkou vyrazil Lipianskeho pokus. V 53. min po výbornej individuálnej akcii mohol skórovať hosťujúci Barinka, ale Lipovský predviedol skvelý zákrok. Parádny gól "zavesil" v 54. min Špilár, ktorý skóroval dokonca pri vlastnom oslabení. Košičania po presvedčivom víťazstve vyrovnali na radosť takmer 8000 divákov v Steel Arene stav série na 1:1. Semifinálová séria sa teraz presúva do Trenčína. Tretí duel bude pod hradom Matúša Čáka na programe v nedeľu 18. marca.