11. augusta 2007

Šestákov gól hneď pri premiérovom vystúpení v I. bundeslige

Slovenskému futbalovému univerzálovi s ofenzívnym zameraním Stanislavovi Šestákovi sa vydaril vstup do najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy. V sobotňajšom zápase VfL Bochum - ...

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskému futbalovému univerzálovi s ofenzívnym zameraním Stanislavovi Šestákovi sa vydaril vstup do najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy. V sobotňajšom zápase VfL Bochum - Werder Brémy 2:2 (0:2) v úvodnom kole ročníka 2007/2008 odohral v drese domácich celý duel a hneď zaznamenal gól. Po prvom polčase síce Bochum prehrával s favorizovaným Werderom 0:2, krátko po prestávke však futbalisti VfL rýchlo vyrovnali na konečných 2:2. Rýchlonohý slovenský hráč v 47. minúte vrátil hosťujúce mužstvo zo štadióne Rewirpower pred 29 037 divákmi do zápasu: jeho prvý pokus síce obrana Brém zblokovala, Šesták sa však dostal k odrazenej lopte a opakovanou strelou z približne siedmich metrov nedal brankárovi Timovi Wiesemu šancu.
Šesták prestúpil do Bochumu koncom mája z majstrovskej Žiliny. Odstupné za tohto druhého najlepšieho strelca uplynulého ročníka slovenskej Corgoň ligy malo základnú hodnotu 750 000 eur (plus 15 percent z prípadného ďalšieho transferu). Dvadsaťštyriročný futbalista, ktorý môže nastúpiť na hrote útoku i poste krajného záložníka ("pod hrotom" hral aj teraz), podpísal zmluvu na štyri roky a okamžite akoby sa výkonom vybral v stopách iného bývalého hráča Žiliny, ktorý sa po príchode do Nemecka stal jednou z opôr svojho tímu - Mareka Mintála (1. FC Norimberg). Šesták v minulosti hrával aj za Tatran Prešov a Slovan Bratislava.