Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. júna 2020

SHMÚ: Na celom Slovensku hrozia v nedeľu búrky s krúpamiPre celé územie Slovenska vydali meteorológovia na druhú polovicu nedele výstrahy pred búrkami prvého stupňa.Zdieľať
SHMÚ: Na celom Slovensku hrozia v nedeľu búrky s krúpami

Po slnečnej sobote príde daždivá nedeľa (7. 6.). Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred zvýšenou pravdepodobnosťou búrok, ktoré môžu sprevádzať krúpy i nárazový vietor. Pre celé územie Slovenska vydali meteorológovia na druhú polovicu nedele výstrahy pred búrkami prvého stupňa.


"S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm, rovnako nárazy vetra dosahujúce rýchlosť 65 - 85 km/h," spresnil SHMÚ na svojom webe.

Meteorológovia upozornili, že počasie môže spôsobiť škody menšieho rozsahu, rovnako nie sú vylúčené lokálne povodne a javy s tým súvisiace, ako napríklad stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov.

Výstraha pred búrkami bude platiť až do pondelkového (8. 6.) večera.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priestory parlamentných výborov zostanú pre novinárov zatvorené, Paškovo opatrenie nezrušia
<< predchádzajúci článok
V Bratislave sa konalo protestné zhromaždenie proti praktikám vlády. Vyjadrili nespokojnosť s trvajúcimi opatreniami proti šíreniu koronavírusu.

SHMÚ: Na celom Slovensku hrozia v nedeľu búrky s krúpami - diskusné fórum čitateľov