Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. mája 2021

Situácia v Británii sa rapídne zlepšuje, podľa Johnsona by sa v júni mohli zrušiť posledné obmedzeniaBritský premiér Boris Johnson v pondelok vyhlásil, že existuje „dobrá šanca“ na zrušenie pravidiel sociálneho dištancovania sa v ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_81201 aa0a38f8366744abb27eab5a7fc85e48 676x451 4.5.2021 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson v pondelok vyhlásil, že existuje „dobrá šanca“ na zrušenie pravidiel sociálneho dištancovania sa v Anglicku k 21. júnu, ak budú prípady ochorenia COVID-19 a súvisiace úmrtia na nízkej úrovni.


Pred novinármi v severoanglickom Hartlepoole uviedol, že prudký pokles nových infekcií v kombinácii s rýchlym postupom očkovacej kampane podporujú plány britskej vlády na ďalšie uvoľnenie opatrení.

Míľnik v podobe 50 miliónov vakcín


V priebehu pondelka prekročili v Británii míľnik v podobe 50 miliónov podaných vakcín. Už približne 52 % britskej populácie dostalo najmenej jednu dávku a zhruba štvrtina je úplne zaočkovaná.

Britská vláda má v pláne zrušiť 17. mája ďalšie obmedzenia, napríklad umožniť ľuďom ísť do krčmy a reštaurácie či povoliť zahraničné cesty. Všetky ďalšie obmedzenia by potom mohli zrušiť 21. júna, no Johnson upozorňuje, že to závisí od „údajov, nie dátumov“.

Rapídne sa znížila aj úmrtnosť


Údaje z nedele poskytli ďalšie dôkazy o výraznom spomalení šírenia koronavírusu. Úrady zaznamenali 1671 nových prípadov. V januári pritom Británia denne evidovala čísla atakujúce 70-tisíc.

S prudkým poklesom nových prípadov sa rapídne znížila aj úmrtnosť. V nedeľu v Spojenom kráľovstve zaznamenali iba 14 úmrtí súvisiacich s koronavírusom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Situácia v Británii sa rapídne zlepšuje, podľa Johnsona by sa v júni mohli zrušiť posledné obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Elektronická PN-ka od Asseco vyhrala v ČR IT Projekt roka 2020
<< predchádzajúci článok
Trenčianski hasiči mali v apríli stovky výjazdov, ľuďom zachránili majetok za viac ako 752-tisíc eur

Situácia v Británii sa rapídne zlepšuje, podľa Johnsona by sa v júni mohli zrušiť posledné obmedzenia - diskusné fórum čitateľov