22. februára 2013

Skalica deklasovala Martin, Poprad tesne zdolal Trenčín

Výsledky 51. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 5:0 (3:0, 2:0, 0:0) Góly: 6. Pálffy (Kutálek, Kudrna), 16. Stieler (Šátek), ...

hk 36 skalica hk nitra BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) - Výsledky 51. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Góly: 6. Pálffy (Kutálek, Kudrna), 16. Stieler (Šátek), 18. Šátek (Jaborník), 23. Martin Sloboda (Klejna, J. Jurík), 40. Kudrna (Pálffy, R. Školiak)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Bobček (Skalica) 10 min za nešport. správanie, R. Pukalovič ml. (Martin) 2+2 za údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák - Brath, Junek, 1576 divákov

Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, I. Jankovič, Jaborník, Trška, Bobček, Barák, Mikeska, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda
Martin: Šúrek - A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, Ejem, M. Dvořák - A. Themár, Fujerík, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Vaško - Š. Štěpánek, Vilkoits, Korytko - Žáčik, Dírer, R. Slávik

I. tretina

Na Záhorí začali oba tímy opatrne. V prvej väčšej šanci sa ocitol v 3. min domáci Konečný. O minútu neskôr vyskúšal Šúrekovu pozornosť Kudrna.

O prvý gól sa v 6. min postaral počas početnej výhody kapitán domácich Pálffy, ktorého našiel perfektnou prihrávkou spoza bránky Kutálek.

Na 2:0 zvýšil v 16. min Stieler. Zakrátko ušiel v oslabení Šátek a strelou pomedzi betóny sa postaral o tretí gól domácich.

II. tretina

V úvode druhej tretiny gólovo zakončil akciu štvrtého skalického útoku Sloboda - 4:0. V 25. min sa počas presilovky v nebezpečných príležitostiach ocitli Martinčania Grman a Themára, ale Lipovského neprekonali. Na druhej strane v 34. min neprestrelil Šúreka na dvakrát Pálffy. V závere tejto časti však upravil už na 5:0 Kudrna.

III. tretina

V treťom dejstve sa zápas viac - menej už len dohrával, mužstvá sa príliš nehrnuli do ofenzívy. V jednej z mála šancí sa v 49. min ocitol hosťujúci Važan. Na opačnej strane prestrelil Šúrekovu bránku Jaborník. Viac gólov napokon už nepadlo, Skaličania si pripísali "povinné" tri body a Lipovský zaznamenal svoj prvý shutout po príchode na Záhorie.

HK Poprad - Dukla Trenčín 5:4 (4:0, 0:3, 1:1)

Góly: 5. Vandas (Balán, R. Suchý), 8. R. Suchý (Hvila, Vandas), 12. Kovačevič (D. Buc), 14. S. Takáč (Matúš Paločko, Stanfield), 59. Balán (Hvila) - 27. Lelkeš (Otčenáš, Sojčík), 29. T. Klíma (Pozník, J. Pardavý st.), 35. Marosz (Broska, Bustin), 58. Otčenáš (Habšuda, T. Bokroš)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Bogdaň, M. Korba, 1324 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Fabian, Kurali - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Ľ. Vaic, Stals, Smotrila - Matúš Paločko, Stanfield, S. Takáč
Trenčín: A. Nagy (od 12. min Kristín) - T. Bokroš, Imrich, Pozník, E. Bagin, Habšuda, E. Bednár - Marosz, O. Rusnák, J. Pardavý st. - Sojčík, Lelkeš, O. Mikula - Martin Filo, T. Klíma, Otčenáš - P. Stantien, Broska, Bustin

I. tretina

Popradu nasmerovala k víťazstvu nad Duklou fantastická prvá tretina. Kanonáda domácich vyústila do 4-gólového vedenia v 14. min. Skóre otvoril po dravom prieniku Balána Vandas v 5. min.

O tri minúty neskôr v presilovke vystrelil Hvila a Suchého teč sa ocitol v sieti. Tretí puk lovil Nagy z bránky po strele Kovačeviča v 12. min a medzi žrďami ho vystriedal Kristín.

Trenčanom však nepomohol ani oddychový čas - krátko po ňom totiž hostia zabudli na Takáča, Kristín toho veľa nevidel a domáci viedli už 4:0. Trenčín bol v tejto fáze zrelý na "uterák", na prestávku čakal ako na vykúpenie.

II. tretina

Hneď na začiatku prostredného dejstva však Jabrocký namiesto dosiahnutia piateho gólu trafil žŕdku. Potom sa k slovu konečne dostali aj hostia. Zlepšili pohyb, začali kombinovať a dokázali postupne uberať zo svojho manka. Najskôr pekne mierenou strelou znížil Lelkeš a vzápätí Sidora prekonal aj Klíma.

Poprad chcel opäť zapnúť na vyššie obrátky, ale Kristín maril šance domácich a Marosz po nevinnej strele dal kontaktný gól. Tréneri znova museli reagovať oddychovým časom, tentoraz však tí popradskí.

V tretej tretine už gólov ubudlo, oba tímy si dávali väčší pozor. Trenčín síce potreboval vyrovnať, ale šance sa skôr rodili na opačnej strane. V dobrej pozícii neprestrelil Kristína Takáč, Balán zase váhal s koncovkou. Poprad mal viac z hry, ale nepoistil si svoje vedenie piatym gólom a tri minúty pred treťou sirénou inkasoval z hokejky Otčenáša. Všetko však v predposlednej minúte rozuzlil Balán, ktorý vymietol roh Kristínovej bránky a rozhodol o najtesnejšom víťazstve domácich.