13. januára 2012

Skalica opäť prehrala, Banská Bystrica vyhrala v Nitre

Výsledky 38. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže, Tipsport extraligy. HK AutoFinance Poprad - HK 36 Skalica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) I. tretina Popradčania ...

skalica poprad BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) - Výsledky 38. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže, Tipsport extraligy.

HK AutoFinance Poprad - HK 36 Skalica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

I. tretina

Popradčania udreli hneď v úvode. Škovira vystrelil, Takáč sa dobre zorientoval pred Lakosilom a otvoril skóre stretnutia.

V ďalších minútach dominovali hostia, ktorých tlak v 8. min nezužitkoval na vyrovnávajúci gól Pálffy.

Vzápätí Kuľha pripravil príležitosť Pentikäinenovi, Fín však trafil len spojnicu bránky. Na opačnej strane štyri minúty pred prvou prestávkou na popradského brankára nevyzrel Holovič a neskôr stroskotal znovu Pállfy. Skaličania sa však predsa dočkali zaslúženého vyrovnania. Klejnovu nahrávku popred Melicherčíka do bránky nechtiac umiestnil domáci Vaic - 1:1.

II. tretina

V 22. min nádejne v presilovke pálil Hruška, po ňom Šátek, ani jeden z nich však neuspel. Skaličania svojou šancou pohrdli a dokonca inkasovali. Vo vlastnom oslabení Koskinen odpálil puk o mantinel, našiel Kuľhu a ten bombou nedal Lakosilovi šancu - 2:1. V 27. min Kroták prenechal Takáčovi, ten efektne zapracoval s pukom, ale potom minul bránku. Príležitosť skórovať mal i Koskinen, Lakosil držal svojich nad vodou. Hostia si vytvárali šance najmä v presilovkách, Melicherčík sa musel mať na pozore. Kuľha sa presadil aj druhýkrát, 25 sekúnd pred druhou prestávkou nevedel, čo s pukom, tak ho bekhendom nahodil pred bránku a bol z toho tretí gól domácich.

III. tretina

Skalica sa snažila hrať útočnejšie, no pootvorené obranné dvierka využívali Popradčania. Pekné prihrávky Rapáča a Kuľhu adresáta nenašli a hostia boli stále v hre o body. V 51. min pálil Hruška, domáci gólman dokázal jeho ranu kryť. Skalica mohla streliť kontaktný gól vo viacerých presilovkách, recept na prekonanie domácej defenzívy nenašla a znovu inkasovala. V oslabení sa do nájazdu dostal Vaic a korunoval popradský výkon štvrtým gólom.

Góly: 3. S. Takáč (Škovira), 24. Kuľha (Koskinen), 40. Kuľha, 57. Vaic (Škovira) - 19. Klejna
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Goga - Kacej, Smrek, 2660 divákov

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, D. Brejčák, Kovačevič, Fabian, Jáchym, D. Kramár - R. Rapáč, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, S. Takáč - Miroslav Hlinka
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, T. Magušin, Jaborník, Gula - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - T. Višňovský, Lušňák, Obdržálek - M. Šátek, Holovič, Kutálek - J. Jurík, Klejna, R. Konečný

HK Nitra - HC'05 Banská Bystrica 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

I. tretina

Po opatrnom úvode zlepšil tempo hry gól hostí.

V 4. min brankár Nitry Fedor vyrazil Cebákovu strelu pred nekrytého Heizera, ktorý zblízka otvoril skóre. Vyrovnať mohol o dve minúty Fojtík, ktorý svoju peknú individuálnu akciu nedoviedol do gólového konca.

V 12. min najskôr hostia ustáli šancu Ďuráka, aby kontrovali v následnom protiútoku. Krížna prihrávka Jokilu našla nestráženého Hvilu, ktorý prekonal Fedora.

II. tretina

V 25. min zaujal pekným prienikom Fín Jokila, no tretí gól hostí nepridal. S chuťou hrajúca prvá formácia hostí si vypracovala sľubné príležitosti aj v 30. min, no za ich nevyužitie trestal domáci Mašlonka. Jeho tvrdú strelu z pravej strany našiel Chorošun až v bránke.

V 33. min však hostia rýchlo získali späť dvojgólový náskok. Jokila na modrej čiare šikovne počkal na vhodný moment k strele a urobil dobre. Po jeho pokuse bolo 1:3. Do konca druhej tretiny zaujali ešte šance Kropáča v 35. min a Cebáka v 39. min.

Po druhej prestávke v 42. min v nájazde dvoch proti jednému neuspel hosťujúci Grman, aby skóre v 49. min nezmenil ani v samostatnom úniku domáci Garip Saliji. V ďalšom priebehu sa zápas už len dohrával. Zaujímavých šancí bolo minimum a aj preto sa už skóre viac nemenilo.

Hlasy:
Karol Kolečáni (tréner Nitry): "Banská Bystrica má konsolidovaný káder a podala aj taký výkon. Ak chceme byť úspešní, každý náš hráč musí hrať na hranici svojich možností. Spravili sme dosť individuálnych chýb a už prvé dve z nich súper potrestal. Potom to už bolo z našej strany trápenie."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Základ nášho víťazstva sme položili už v prvej tretine, keď sme dali dva góly. Odvtedy sme sa snažili kontrolovať vývoj, čo sa nám aj darilo. Na gól domácich sme rýchlo reagovali a v ďalšom priebehu sme umnou hrou kontrolovali hru a zápas napokon dotiahli do víťazného konca. V tretej časti sme nevyužili niekoľko šancí, čo sa nám mohlo vypomstiť."

Góly: 31. Mašlonka (Hamrák, Gurčík) - 4. Heizer (Cebák, Hvila), 12. Hvila (Jokila, M. Grman), 33. Jokila (Hvila, M. Grman)
Vylúčení: 6:3 na 2min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner - Výleta, P. Šefčík, 1723 divákov

Nitra: I. Fedor - Rais, Ďurák, M. Bača, Gurčík, Ordzovenský, Kružík, K. Grman, Árvay - Kropáč, Hrnka, G. Saliji - Martin Segľa, Káčer, Fojtík - H. Ručkay, Hamrák, Mašlonka - Šumichrast, Bene, Piačka
Banská Bystrica: Chorošun - M. Grman, Kubka, Huba, Cebák, Bambúch, Cunik, Beňa, Brňák - T. Hričina, Jokila, Hvila - Kristoffersson, Heizer, Kútny - Marcinek, Češík, M. Kokavec - Matoušek, F. Nemček, Lamper