22. marca 2008

Skalica porazila Košice

Hokejisti Skalice využili naplno domáce prostredie a po sobotňajšom víťazstve 4:2 vo štvrtom zápase semifinálovej série play off slovenskej Slovnaft extraligy vyrovnali stav série s Košicami na 2:2. Piaty ...

SKALICA 22. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Skalice využili naplno domáce prostredie a po sobotňajšom víťazstve 4:2 vo štvrtom zápase semifinálovej série play off slovenskej Slovnaft extraligy vyrovnali stav série s Košicami na 2:2. Piaty duel tejto semifinálovej dvojice je na programe v pondelok 24. marca v Steel aréne. Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 4. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HK 36 Skalica - HC Košice 4:2 (1:1, 0:0, 3:1) - stav série 2:2 Góly: 20. D. Pašek (Pálffy), 41. Zálešák (Pálffy, J. Mikúš), 44. J. Mikúš (Pálffy, Zálešák), 58. Kocák (M. Ivičič) - 10. Jenčík (Michel Miklík, S. Gron), 41. Rudolf Huna (Kmiť) Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše J. Mikúš 10 min za nešportové správanie - Lipovský 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, D. Konc - M. Valach, Gašparík, 4020 divákov ( vypredané) Skalica: Rybár - Vlk, Gründling, M. Ivičič, Beňa, Škadra, Šille - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, R. Hartmann - Šátek, Horský, Malík Košice: Lipovský - M. Šterbák, Javín, I. Droppa, Špelda, Kledrowetz, P. Mocek, Jendek - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Kmiť, Rudolf Huna - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Weissmann, Pleva, M. Bartánus Obranca Skalice Vladimír Vlk nastúpil na svoj jubilejný 700. zápas. Vo vypredanej skalickej MAX Aréne sa hral rýchly, obojstranne útočný hokej. Pri závare pred domácou bránkou dopravil v 10. min za Rybára Miklíkovu odrazenú strelu Jenčík, pre ktorého to bol prvý gól v tohtosezónnom play off. V ďalších fázach hry hrali Košičania vynikajúco a Skaličanov nepúšťali k strelám. V závere úvodnej časti sedel na trestnej lavici Weissmann a domáci využili presilovku, keď sa Pálffy pohral s pukom, naznačil strelu, ale namiesto nej prihral pred bránku Pašekovi - 1:1. Vynikajúci hokej videli zaplnené tribúny aj v druhej časti, šance boli na jednej aj na druhej strane. V 26. min sa do príležitosti dostával Špilár a vybojoval presilovku. Jej úvod Košičanom nevyšiel, keď do šance sa dostal tiesnený Zálešák. Zvyšok dvojminútovky však zvládli východniari vynikajúco, ale bez gólového efektu. Do prestávky si hostia utvorili obrovský tlak, no skóre sa nemenilo. Prvá minúta čistého času tretej tretiny priniesla dva góly: na presný zásah Zálešáka po 29 sekundách hry odpovedal po ďalších 16 sekundách hosťujúci Huna - 2:2. Medzitým sa však sedem minút pre upratovanie ľadovej plochy nehralo. Po ďalšej minúte hry mohol poslať domácich opäť do vedenia Školiak, ale Lipovský pokus zrazil na ochrannú sieť. Čo sa nepodarilo útočníkovi Skalice, dokázal jeho spoluhráč Juraj Mikúš a zvýšil na 3:2. Gól však oslavoval neprimerane, vyskočil na mantinel, a tak dostal osobný trest. Následne Skaličania pritlačili, Lipovského vyskúšali Pálffy aj T. Višňovský. Keď Šátek natlačil jedného z obrancov Košíc do gólmana Lipovského, ten sa vyrútil na rozhodcu a vyslúžil si "desiatku". Záhoráci pokračovali vo vynikajúcom výkone a v presilovke o dvoch hráčov zasunul Zálešák puk za gólmana Košíc. Rozhodcovia gól neuznali pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Na konečných 4:2 napokon v 58. min uzavrel Kocák. SITA