23. novembra 2012

Skalica tesne zdolala Nitru, Žilina uspela v Martine

Výsledky 23. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK 36 Skalica - HK Nitra 6:5 (1:3, 3:0, 2:2) Góly: 10. Preisinger (Pálffy), 28. Pálffy (I. Ďatelinka), 34. R. ...

skalica nitra BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) - Výsledky 23. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK 36 Skalica - HK Nitra 6:5 (1:3, 3:0, 2:2)

Góly: 10. Preisinger (Pálffy), 28. Pálffy (I. Ďatelinka), 34. R. Konečný (Kutálek), 34. I. Ďatelinka (Pálffy, R. Školiak), 41. R. Školiak (Pálffy, Preisinger) 45. I. Ďatelinka (Pálffy, R. Školiak) - 4. Mašlonka (Stümpel), 17. M. Segľa (A. Podstavek, Hamrák), 20. M. Kováčik (M. Segľa), 59. R. Tománek (A. Podstavek, Stümpel), 60. Mašlonka (M. Segľa, König)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Lažo (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin - Bednár, Snášel, 1527 divákov

Skalica: Kotvan - Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Jaborník, M. Srnec, Trška - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Lažo, Stieler, M. Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - Bezúch, Klejna, Kazinota
Nitra: M. Valent (45. Žigárdy) - Nádašdi, König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, M. Bača, Árvay - M. Kováčik, T. Chrenko, Jokila - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - A. Podstavek, Hamrák, M. Segľa - Kadura, Kmeč, Pupák

I. tretina

Skóre stretnutia otvoril z prvej vážnejšej šance už v 4. min Mašlonka, ktorému v nájazde dvoch na jedného nezištne prihral bývalý slovenský reprezentant Stümpel.

V 8. min neuspel blafákom na hosťujúceho brankára Preisinger.

Domáci vyrovnali v 10. min v presilovke, keď Pálffy nastrelil žŕdku a odrazený puk poslal do siete Preisinger.

Nitranom zabezpečil vedenie štyri minúty pred prvou sirénou M. Segľa. Skaličanov ešte podržal v závere prvej dvadsaťminútovky pri šanci Tománka kvalitným zákrokom Kotvan, ale potom pustil za svoj chrbát bekhendový pokus Kováčika a hostia viedli po prvej časti 3:1.

II. tretina

Druhú tretinu otvorila šanca Kutálka, ale bekhendové zakončenie domáceho útočníka neprinieslo gólovú radosť. Skaličania sa zahryzli do súpera a výsledkom bol obrat v skóre.

Najprv chladnokrvne znížil kanonier Pálffy. O vyrovnanie sa postaral v 34. min Konečný a v tej istej minúte poslal domácich do vedenia Ďatelinka - 4:3.

III. tretina

Domáci pokračovali v tretej tretine v nápore a prinieslo to ovocie, keď na rozdiel dvoch gólov zvýšil R. Školiak, ktorý vyťažil z vynikajúcej práce Pálffyho.

Gólové hody na Záhorí pokračovali, v 45. min upravil na 6:3 v presilovke obranca I. Ďatelinka. Hostia nevyužili na zníženie ani sľubne hranú presilovku, keď skúsený Stümpel nastrelil žŕdku. Nitrania sa však dvoma presnými zásahmi v závere duelu dotiahli až na 5:6, ale na vyrovnanie už nemali dosť času.

MHC Mountfield Martin - MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 11. Zošiak (A. Novotný), 25. M. Hollý (Murček, Hús) - 14. Valášek (O. Ďuriš), 36. O. Ďuriš (Valášek, Drevenák), 56. Škoda (Harant), 60. Rúfus (T. Varga)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Drevenák (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Brath, Valach, 1700 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, Zošiak, R. Pukalovič ml., Hriňa, A. Beňa, Tupý, Zukal, M. Danko - Markovič, M. Beran, Michal Važan - Murček, M. Hollý, T. Petruška - Hús, L. Vartovník, Mikušovič - Kentoš, Dírer, M. Horský
Žilina: Johanes - D. Devečka, Rúfus, Harant, Brcko, Leško, Dlouhý, T. Staňo, Sekáč - T. Varga, Škoda, M. Kokavec - R. Krajči, Troliga, K. Jass - Drevenák, O. Ďuriš, Valášek - T. Sýkora, Drábek

I. tretina

Martinčania začali náporom, už po 43 sekundách Markovič minul v dobrej pozícii Johanesovu bránku.

Hostia sa postupne vymanili z tlaku. V 4. min brankár Šúrek vyrazil Devečkovu strelu pred Rúfusa, ale ten nezdvihol puk ponad jeho betóny. V 10. min hrali Martinčania dve minúty presilovku piatich proti trom a túto výhodu využili na otvárací gól.

V 11. min sa gólovo presadil obranca Zošiak, ktorý prišiel do Martina z prvoligovej Detvy - 1:0. V pokračujúcej presilovke o dvoch hráčov mieril ešte Petruška do žŕdky. Jej ozvena asi ešte dlho zvonila domácim v ušiach, lebo o dve minúty po hrubej chybe v obrannom pásme "kosačiek" Valášek vyrovnal. Naďalej sa hralo vo vysokom tempe a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V závere prvej časti mal gól na hokejke Pukalovič, ale skóre sa už nemenilo.

II. tretina

Aj v druhej tretine mala hra úroveň tej predchádzajúcej. Aktívnejší boli domáci, tlačili sa pred Johanesa. V 25. min vrátil vedenie Martinu Hollý - 2:1. V 28. min nezasunul Važan puk za Johanesov chrbát a o minútu Petruška v ideálnej pozícii mieril ponad bránku. V 34. min stratili "kosačky" kapitána, Beran odstúpil pre zranenie ramena. O dve minúty Horský dorážal Markovičovu prihrávku, puk sa kĺzal po bránkovej čiare. Rozhodca konzultoval situáciu s videorozhodcom, gól nepadol a v hre sa pokračovalo. O niekoľko sekúnd však padol regulárny gól na druhej strane do siete Šúreka, ktorého Ďuriš prekvapil strelou ponad lapačku - 2:2.

V úvode tretieho dejstva boli tiež lepší domáci hokejisti. V 44. min sám pred Johanesom zaváhal Murček. Na ľade sa potom rozpútal boj o každý puk. Bolo jasné, že kto strelí gól, bude bližšie k víťazstvu. V 56. min prišiel zlomový okamih zápasu: Škoda prestrelil Šúreka a Žilina prvýkrát viedla. Domácim k vyrovnaniu nepomohla ani záverečná power-play. Naopak, osem sekúnd pred koncom Rúfus spečatil víťazstvo hostí.

Žilina po štyroch zápasoch strelila gól, Moravce zdolala 4:1