28. februára 2009

Skalica víťazne v prvom zápase play-off

V prvom zápase play off začali obe družstvá vo veľkom tempe, ale vysoko takticky. Obrany fungovali stopercentne až do 10. min, keď sa Pašek ocitol sám pred Kováčom, ale svoj bekhendový blafák ...

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) - V prvom zápase play off začali obe družstvá vo veľkom tempe, ale vysoko takticky. Obrany fungovali stopercentne až do 10. min, keď sa Pašek ocitol sám pred Kováčom, ale svoj bekhendový blafák nezvládol k spokojnosti domácich priaznivcov. Trenčania odpovedali o dve minúty Markovičom, no ten rovnako so svojou šancou naložil neefektívne.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) - stav série: 1:0
Góly: 17. Ďurák (Pálffy), 19. Pálffy (R. Hartmann, J. Mikúš)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Rudý - Horínek, Tvrdoň, 3853 divákov

V 15. min Kocák trafil betóny kľačiaceho a puk nevidiaceho Kováča. Záver tretiny bol v réžii najproduktívnejšieho hráča súťaže Pálffyho, ktorý v presilovke svojou 100-bodovou prihrávkou vyzval k skórovaniu Ďuráka, aby sa o necelé dve minúty gólovo presadil počas ďalšej presilovky. V druhej tretine to bol boj o každý meter ľadu. Do vyložených príležitostí sa hráči dostávali ťažko. Jednu takúto zmaril v 27. min Kováč Zálešákovi, ktorý sa na neho rútil sám od modrej čiary. Rybára v domácej bránke najviac zamestnával aktívny Radulay, ktorý sa aj v záverečnej minúte druhej tretiny ocitol sám pred Rybárom, no neuspel. V úvode tretej tretiny boli aktívnejší hostia, no šanca Radulaya a strela Nemca s jemným Nedorostovým tečom skončili na pozornom Rybárovi. V 50. min si Kutálek individuálne poradil so všetkým, čo mu stálo v ceste, len s Kováčom nie. Dukla ešte viac pritlačila na plynový pedál, no bojovala hlavne s najlepším hráčom domácich radov, brankárom Rybárom. Tri minúty pred koncom mohol definitívne v bezprostrednej blízkosti rozhodnúť Pašek, no Kováč vytiahol na jeho strelu spoľahlivú lapačku. V dramatickom zápase si prvý bod do postupovej mozaiky pripísali domáci.

Pálffy prekonal 100-bodovú métu

Hokejista Žigmund Pálffy využil hneď prvý zápas play off na prekonanie stobodovej hranice v kanadskom bodovaní Slovnaft extraligy. V prvej tretine štvrťfinále s Duklou Trenčín najprv útočník HK 36 Skalica v 17. min jubilejne asistoval pri góle Miroslava Ďuráka a druhú stovku načal gólom o 113 sekúnd neskôr. Pálffy je prvým hráčom najvyššej slovenskej súťaže, ktorému sa podarilo prekonať stobodovú hranicu. Pálffy doteraz v Slovnaft extralige po prvej sobotňajšej tretine nazbieral 101 bodov za 53 gólov a 48 prihrávok.

V minulej sezóne sa Pálffy zastavil tesne pod 100-bodovou hranicou, s 37 presnými zásahmi a 62 asistenciami vyrovnal predchádzajúci 99-bodový rekord (32+67) Pavla Demitru z Dukly Trenčín z lockoutového ročníka 2004/2005. Pálffymu sa v tejto sezóne podarilo dosiahnuť 99-bodovú hranicu už v dlhodobej časti sezóny, ešte pred začiatkom play off. Na dosiahnutie rekordnej hranice potreboval iba 54 stretnutí. Vlani na 99 bodov potreboval 59 zápasov, Demitra dokonca až 66 súbojov. Šancu dosiahnuť 100-bodovú métu už v základnej časti Pálffy nevyužil, keď v utorok vynechal súboj posledného kola nadstavby v Košiciach.

Pálffy v tejto sezóne už jeden rekord prekonal, keď získal najviac bodov v dlhodobej časti extraligy. Doteraz tento zápis patril Demitrovi z lockoutovej sezóny 2004/2005, v ktorej nazbieral 82 bodov. Ďalších 17 potom pridal v play off. Vlani Pálffy v základnej časti dosiahol hranicu 75 bodov (30+45).

Pálffy je v súčasnosti hráčom s najdlhšou sériou s minimálne jedným bodom v extraligovom zápase, keďže séria Martina Hujsu zo Slovana Bratislava sa skončila minulú sobotu vo Zvolene po devätnástich stretnutiach. Pálffy bodoval v štrnástich odohraných súbojoch v rade.

Zvolen nastúpil bez trénera, prehral s L. Mikulášom 1:2