07. októbra 2011

Skalica zdolala doma Bystricu, Poprad bral body z Martina

Výsledky 9. kola hokejovej Tipsport extraligy. HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) Góly: 9. T. Višňovský (Lušnák, Pálffy), 59. Pálffy (R. Školiak) - ...

skalica banska bystrica Bratislava 7. október (WEBNOVINY) - Výsledky 9. kola hokejovej Tipsport extraligy.

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 9. T. Višňovský (Lušnák, Pálffy), 59. Pálffy (R. Školiak) - 11. Kristoffersson
Vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Návratek, 1758 divákov.

Skalica: Lakosil - Guláš, Mach, Kloz, I. Jankovič, Jaborník, Magušin, Srnec, Bučka - Pálffy, R.Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obdržálek, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, M. Šátek - Klejna, T. Mikúš, J.Jurík
Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Cuník, Haverinen, Kolba, Bambúch, Brňák, Huba, Kubka - Kristoffersson, Jokila, Kútny - Paľov, Kapuš, M. Kokavec - T. Hričina, Heizer, Nemček - Themár, Petro, Bendík

Domáci boli v úvode aktívnejší, pomohli im k tomu aj vylúčenia hostí. V 9. min pri početnej výhode otvoril skóre Višňovský, ktorý vrátil brankárom Chorošunom vyrazenú Lušnákovu strelu späť do siete. Hostia vyrovnali už dve minúty, po chybe Školiaka ostal pred Lakosilom nepokrytý Kristoffersson (1:1).

V 12. min sa zoči-voči domácemu gólmanovi ocitol Kapuš, ale úspešný nebol. V ďalšom priebebu hry dominovali obrany nad útokmi, brankári Lakosil i Chorošun svoje tímy niekoľkokrát podržali. Ruský gólman v službách B.

Bystrice musel najmä v tretej tretine riešiť viacero nebezpečných situácií. Domáci si museli dávať pozor na rýchle protiútoky hostí, po jednom z nich sa pred Lakosilom v 44. min nepresadil Hričina. O víťazstve Skalice rozhodla 59. min, keď sa vo vlastnom oslabení dostal do brejku Pálffy a prekonal Chorošuna.

Tréner hostí odvolal 60 sekúnd pred koncom tretieho dejstva brankára, v tlaku dostali Banskobystričania puk za Lakosila, ale rozhodcovia gól pre už skôr posunutú bránku neuznali. Skóre sa už potom nezmenilo.

MHC Mountfield Martin - HK Poprad 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 40. Sobota (Vartovník) - 11. Vandas (Kuľha, Hult), 45. Kmiť (A. Kroták)
Vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Valach, M. Junek, 770 divákov

Martin: Volentier - Drgoň, I. Rúfus, Zukal, Brcko, Tupý, Obuch, Vartovník, Drotár - J. Markovič, Galamboš, Važan - Škoda, Murček, Šišovský - Macejka, Zeliska, Kriška - Sobota, Ižvolt, Škumát
Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčak, Fabian, Malina, M. Šterbák, Helström, Kramár, Velebný - Vandas, Hult, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - Škovira, Kraft, Rapáč - Paločko, Gellerstedt, Achmetov

Martinčanom sa pre maródku takmer rozpadla defenzíva. V obrane hrali dokonca útočníci Vartovník s Drotárom. Domáci v prvej tretine bojovali, ale na hráčsku kvalitu Podtatrancov jednoducho nemali. Po rozháranej a nezáživnej prvej 10 minútovke udreli hostia. Vandasove manévre v 11. min sa skončili úvodným gólom - 0:1.

O tri minúty mal na svojej hokejke Vandas aj druhý gól, ale puk ponad ležiaceho Volentiera ani na dvakrát neprehodil. Jedinú vážnejšiu príležitosť bezzubých kosačiek nepremenil Važan. V druhej tretine začali domáci viac korčuľovať a proti skúseným hosťom sa čoraz viac presadzovali. V 32. min sa mohlo skóre meniť na oboch stranách, ale Škumát aj Kroták mierili v dobrých pozíciách nad bránku. O minútu sa dobre zorientoval Važan, ale koncovku nezvládol, potom Šišovský nevyužil prečíslenie dvom proti jednému. Hostia hrali v týchto fázach profesorský hokej a 52 sekúnd pred druhým klaksónom na to doplatili. Sobota poslal odrazený puk za Melicherčíkov chrbát - 1:1.

Na začiatku tretej tretiny našla Važanova kolmica Galambošovu hokejku, ale Melicherčík svoje mužstvo podržal. Domáci vycítili svoju možnosť na gól, ale v 45. min dobre namierila nová akvizícia Popradu Kmiť a na chvíľu schladila martinský elán - 1:2. Snaha martinskej omladiny o bodový zisk však neutíchala. V 47. zvonila po strele Vartovníka žŕdka Melicherčikovej bránky. V 55. min mal rozhodnutie na svojej hokejke Kmiť, ale Volentier jeho úmysel prečítal. O dve minúty potom mohol vyrovnať Markovič, ale svoj blafák nedotiahol do gólového efektu. Tlak domácich narastal, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, keď sa neujala ani šanca Škodu desať sekúnd pred koncom zápasu.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 20. T. Chrenko (S. Saliji)
Vylúčení: 7:4, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ru.Lauff - Bogdaň, P.Korba, 1646 divákov

Nitra: Penker - Hruška, König, Ďurák, Rais, Arvay, J. Polák, M. Bača - H. Ručkay, M. Štefanka, Barinka - L. Mašlonka, T. Chrenko, Podstavek - G. Saliji, Marek Haščák, S. Saliji - Fojtík, Hrnka, Uhnák
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Ďurkech, Houdek, J. Dlouhý, Staňo, D. Kudělka, Krčula, Niník - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Nemec, Hreus, Smotrila - Drábek, Troliga, Stupka - Kubiš, Linet, T. Sýkora

Domáci začali smelo a zamestnanejším brankárom bol žilinský Laco. Po viacerých nevyužitých šanciach Nitranov mohli hostia skórovať v oslabení. Bratská dvojica Hunovcov ušla do brejku dvoch na jedného, ale Richardov pokus brankár Penker kryl. Žilinčania postupne vyrovnali hru, ale dlhé minúty sa nič zaujímavé na ľade nedialo.

V závere prvej časti predviedol peknú individuálnu akciu Samir Saliji a jeho pokus dorazil do Lacovej bránky razantnou strelou Tomáš Chrenko - 1:0. V 22. min bol v dobrej pozícii Drábek, no Troligovu prihrávku nezužitkoval. Hostia mohli v druhej tretine vyrovnať v niekoľkých presilových hrách, no tie im vôbec nevychádzali. Počas jednej z nich dvakrát nebezpečne vystrelil v 28. min Devečka, ale Penker si s jeho pokusom poradil.

Priemerný hokej pokračoval aj v tretej časti. Domáci mohli pridať druhý gól vo vlastnom oslabení v 52. min, no spolupráca bratov Salijiovcov so zakončujúcim Samirom skóre nezmenila. Na opačnej strane neuspel o dve minúty ani Sivák, ale najmä Róbert Huna, ktorý osamotený pred odkrytou bránkou Nitry trestuhodne zaváhal. Hostia v závere skúsili hru bez brankára, no skóre sa už nezmenilo.