20. októbra 2015

Skaličania prehrali vo Zvolene 3:4

Tabuľkový líder zo Zvolena mal v prvej tretine herne jednoznačne navrch. V úvode jeho hráči najskôr dvakrát trafili žŕdku, no v 5. minúte už sa HKM ujal vedenia ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Branislav Račko
Zvolen 20. októbra (TASR) - Tabuľkový líder zo Zvolena mal v prvej tretine herne jednoznačne navrch. V úvode jeho hráči najskôr dvakrát trafili žŕdku, no v 5. minúte už sa HKM ujal vedenia po góle navrátilca Puliša, ktorý šikovne tečoval puk po strele Bagina a zaznamenal jubilejný 100. bod v najvyššej slovenskej súťaži.

Na druhý gól čakali diváci pod Pustým hradom do 24. minúty, keď zaúradovala prvá formácia domáceho tímu. Už sa zdalo, že rýchlu akciu Zvolenčania prekombinujú a nepretavia do gólovej bodky, no Semorad vzal koncovku do vlastných rúk a druhýkrát v zápase prekonal Ševelu. V 30. minúte viedol favorit už rozdielom troch gólov. Puliš nahral Brabencovi, ten našiel pred bránou úplne voľného Semorada a ten nemal problém poslať puk do bránky.

O 49 sekúnd sa však Skaličania vrátili do zápasu. Hrubú chybu vo vlastnom obrannom pásme vyrobil Howden, ktorý prihral priamo na modrú čiaru jednému zo súperových hráčov a pri následnej akcii si nešťastne zrazil puk do vlastnej siete. Tento moment hostí naštartoval a v priebehu šiestich minút vyrovnali skóre. V 36. minúte Pašek znížil, keď Klhůfek tečoval puk do vlastnej siete a o 50 sekúnd zmrazil tribúny Brendl, ktorý prekonal bezmocného Baroša. V 55. minúte dala o sebe opäť vedieť prvá útočná formácia Zvolena, keď po prihrávke Puliša poslal domácich do vedenia Brabenec. Hostí držal nad vodou vynikajúco chytajúci brankár Ševela, ktorý v 58. minúte prekazil gólovú radosť Juríkovi. Skaličania sa v závere snažili o vyrovnanie počas power play, lenže sa nedostali do žiadnej vážnej šance.

HKM Zvolen - HK 36 Skalica 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Góly: 5. Puliš, 24. Semorad (Puliš, Juraško), 30. Semorad (Puliš, Brabenec), 55. Brabenec (Puliš) - 31. Brodek, 36. Pašek (Opálek, Školiak), 37. Brendl (Korýtko, Sloboda). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - M. Orolin, Synek, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1213 divákov.