Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

10. júla 2017

Skončila fantastická Pohoda 2017: Budúcnosť, ktorá šťastne dopadlaNajviac pozitívnych hodnotení, najväčší záujem zahraničných médií či bezproblémový priebeh sú len niektorými z dôvodov, prečo hodnotíme Pohodu 2017 ako fantastický festival, ktorý bol naplnený fantastickými ľuďmi.Zdieľať
Skončila fantastická Pohoda 2017: Budúcnosť, ktorá šťastne dopadla

Obavy súvisiace s počasím sa nenaplnili, očakávania súvisiace s programom boli podľa reakcií médií a našich návštevníkov prekonané. Pohodu 2017 preto azda najlepšie vystihujú slová JáchymaTopola: „Pripadali sme si ako v budúcnosti, ktorá šťastne dopadla“.

 

Štvrtok patril hudbe s nadhľadom najviac sa hovorilo o projekte Bolo nás jedenásť. Prvé živé prevedenie legendárneho albumu rozosmialo i dojalo návštevníkov i samotných účinkujúcich. Skvelú šou predviedlo so svojou TheExpensiveJacketTour nórske hudobno-komediálne duo Ylvis. Na Orange stagei potešili fanúšikov gitár domáci TheIlls, shoegazeové legendy Slowdive a anglickí pankáčiSlaves. Piatok patril výrazným ženám: zasnená Birdy, R&B divaSolange či raperka M.I.A. zaplnili plochu pred hlavným pódiom. Nočný program patril Legende IDM Squarepusher, Austre a SleafordMods.  Jedným z najčarovnejších momentov bol koncert Už solnečkosvita! Jureš Líška dal pre Vítanie slnka dokopy folklórnu superskupinu, ktorá spolu s veľkým počtom ľudí pod pódiom ukázala, že táto naša tradičná bodka za festivalovým dňom nie je vlastne vôbec o slnku, ale o ľuďoch.

 

 

So zaujímavými ľuďmi sa diskutovalo v naplnených debatných stanoch, ktorých sa zúčastnili špičkoví spisovatelia (Zygar, Keret), lekári, vedci, športovci, aktivisti, osobnosti hudobnej scény, veľký potlesk si „vydebatoval“ prezident Andrej Kiska. Sobotňajší večer ovládli „gitarovky“ Rodrigo y Gabriela, JakeBugg a najmä alt-J, ktorí predviedli podľa viacerých novinárov jeden z najlepších koncertov Pohody v jej histórii. Ako napísal Marek Hudec: „Alt-J sa síce dá napodobniť, ale takto dobrý koncert nie“. Podľa Oliver Reháka boli výborným príkladom toho, ako vyzerá súčasný áčkový festivalový set pre

 

 

veľké pódium.  V superlatívoch sa novinári predbiehali aj pri hodnotení nasadenia speváka z FutureIslands, BenjaminaClementinea čo BoysNoize Live. Viacerí skalní návštevníci Pohody ocenili zopakovanie kompletného prvého ročníka na Budiš stagei. Výborne sa zapísali aj nové pódiá. Na Ticketportalstage hral prvotriedny československý výber kapiel a Laug-Techno-Bau klub, kde sa predstavila experimentálna a tanečná undergroundová scéna.

V line-upe sa zmenilo jediné meno, počasie milo prekvapilo nás i meteorológov, zdravotníci mali najmenej práce za posledné roky a momentálne nás dobíjajú nádherné reakcie od umelcov, agentov, novinárov, partnerov a našich návštevníkov. Za všetkých spomeňme stručný a výstižný tweet lídra kapiel Beak> či PortisheadGeofaBarrowa: „One of thebestmusicfestivals in theworld #Pohoda Slovakia“. Očakávania Pohody 2017 mali aj silný osobný rozmer. Nášmu PR managerovi Tonovi sa dnes v trenčianskej nemocnici narodila dcérka Miriam. Najmenšia „pohoďáčka“ počkala za otcom týždeň oproti odhadovanému termínu, vďaka čomu sa vám mohol Tono naplno venovať v press centre počas celej Pohody. Pre toto všetko hodnotíme 21. Pohodu ako fantastický ročník, počas ktorého sme si „pripadali ako v budúcnosti, ktorá šťastne dopadla“.

Zajtra spustíme predpredaj lístkov na Pohodu 2018. V predaji ostáva 1000 lístkov za 79 €. Po ich vypredaní bude cena trojdňovej permanentky 89 €.

Ďakujeme a tešíme sa na vás na 22. ročníku festivalu Pohoda 5. – 7. júla 2018.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Pohoda festival 2017 - sobota (9. 7. 2017)
 Video: Pohoda festival 2017 - piatok (8. 7. 2017)
 Piatková Pohoda s literárnym debutom Holetzovej, večer vystúpila speváčka Birdy (7. 7. 2017)
 Video: Pohoda festival 2017 - štvrtok (7. 7. 2017)
 Multižánrový festival Pohoda otvorí brány (6. 7. 2017)
 Festival Pohoda s pestrým programom bude mať aj ekologickejšie služby (22. 6. 2017)
 V predaji je posledných 3000 permanentiek na Pohodu (21. 6. 2017)
 Zverejnili sme line-up Pohody 2017 / V predaji ostáva 3000 permanentiek (20. 6. 2017)
 Rodinná Pohoda 2017: Program a aktivity vo Family Parku (5. 6. 2017)
 Pohoda 2017: VLAKOM JE TO POHODA (28. 5. 2017)nasledujúci článok >>
Na Jánošíkových dňoch chcú vytvoriť rekord v počte hráčov na akordeón
<< predchádzajúci článok
Na leteckých dňoch v Sliači sa vo vzduchu predvedie aj bombardér B-52

Skončila fantastická Pohoda 2017: Budúcnosť, ktorá šťastne dopadla - diskusné fórum čitateľov