Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

07. júla 2017

Piatková Pohoda s literárnym debutom Holetzovej, večer vystúpila speváčka Birdy


Tagy: hudba Pohoda

Piatkové popoludnie festivalu Pohoda, ktorý sa koná od štvrtka na trenčianskom letisku, prinieslo po ranných dažďoch slnko a bohatý program na všetkých ...Zdieľať
birdy 640x420 TRENČÍN 7. júla  - Piatkové popoludnie festivalu Pohoda, ktorý sa koná od štvrtka na trenčianskom letisku, prinieslo po ranných dažďoch slnko a bohatý program na všetkých pódiách.
Hlavný stage od 12:00 ponúkol v premiére projekt Pohoda 21: Godár – Kofroň – Burlas a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, ďalej aj holandskú skupinu Gallowstreet, slovenskú speváčku Katarziu s kapelou a hosťujúcim bubeníkom Martinom Valihorom. Večerný program odštartovala britská speváčka Birdy.

 

 

Holetzová predstavila svoj debut


Na Orange stagei sa predstavili slovenské Ľudové Mladistvá. Po nich roztancovali dav svojou rock'n'rollovou šou The Hydrant z Indonézie a predstavil sa aj škótsky hudobník C Duncan. Formácia Beardyman's Masters of Distraction plánuje vydať z dnešného vystúpenia v Space aréne SLSP live album.

Návštevníci využívajú aj množstvo sprievodných aktivít, workshopov, oddychových priestorov či hier. Bohatý program ponúka aj Family park venovaný najmä deťom. V literárnom stane sa v piatok predstavili napríklad aj slovenská spisovateľka Katarína Holetzová, ktorá rozprávala o svojom debutovom krimi Smrť prekliatych (2016).Niekdajšia manažérka kapely Swan Bride prezradila, že plánuje vydať aj ďalší titul s názvom Svorka. Hosťom bol aj ruský autor a novinár Michail Zygar.

 

 

Peter a Lucia v žánri muzikálu


Európa stage ponúkol špeciálne muzikálové spracovanie románu Peter a Lucia (1920), ktorý napísal francúzsky autor Romain Rolland. Na projekte spolupracovali Alta Vášová, Ján Štrasser, Jaroslav Filip a Dežo Ursiny. V rámci festivalovej premiéry ho na Pohode predstavili okrem iných aj Filipova dcéra Dorota Nvotová a Ursinyho syn Jakub.

V Café Kušnierik vystúpili Dáša von Fľaša alebo legendárna kapela Bez ladu a skladu, v ktorej spieva riaditeľ Pohody Michal Kaščák. Ten si pred samotným koncertom uctil zosnulého novinára a hudobného nadšenca Juraja Kušnierika, podľa ktorého nazvali spomínaný priestor s kaviarňou a malým pódiom.Na Budiš stagei, kde sa nachádzajú aj tribúny na sedenie a kolotoče, zahrali napríklad Koala Voice, Resisters či White Wine.

Program ponúkajú aj ďalšie scény ako Dr. Stan, Rádio (aktívna zóna)_FM, Živica powered by ZSE, .týždeň, Laug-Techno-Bau Klub, Ticketportal stage či Nay tanečný dom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Piatková Pohoda s literárnym debutom Holetzovej, večer vystúpila speváčka Birdy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: hudba Pohoda
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Pohoda festival 2017 - štvrtok (7. 7. 2017)
 Multižánrový festival Pohoda otvorí brány (6. 7. 2017)
 Festival Pohoda s pestrým programom bude mať aj ekologickejšie služby (22. 6. 2017)
 V predaji je posledných 3000 permanentiek na Pohodu (21. 6. 2017)
 Zverejnili sme line-up Pohody 2017 / V predaji ostáva 3000 permanentiek (20. 6. 2017)
 Rodinná Pohoda 2017: Program a aktivity vo Family Parku (5. 6. 2017)
 Pohoda 2017: VLAKOM JE TO POHODA (28. 5. 2017)
 Na Pohodu 2017 sa vrátia Movits! (17. 5. 2017)
 Z POHODA DŇA_FM BUDE JEDNODŇOVÝ WARM-UP FESTIVAL (16. 5. 2017)
 TheJesus and Mary Chain na Pohode 2017 (20. 4. 2017)nasledujúci článok >>
Počas fiesty v Pamplone nabrali býky na rohy dvoch ľudí
<< predchádzajúci článok
Folklórne slávnosti pod Poľanou vzdali poctu rodákovi Š. Nosáľovi

Piatková Pohoda s literárnym debutom Holetzovej, večer vystúpila speváčka Birdy - diskusné fórum čitateľov