Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. mája 2006

Skupina Čechomor mieri do BratislavyBRATISLAVA 12. mája (WN/SITA) – Česká skupina Čechomor pripravila pre svojich slovenských fanúšikov veľký koncert v Bratislave. V nedeľu 28. mája vystúpia spolu s kapelou Divokej Bill v Letnom pavilóne Babylonu. Chýbať ale bude ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. mája (WN/SITA) – Česká skupina Čechomor pripravila pre svojich slovenských fanúšikov veľký koncert v Bratislave. V nedeľu 28. mája vystúpia spolu s kapelou Divokej Bill v Letnom pavilóne Babylonu. Chýbať ale bude tradičný hosť ich koncertov – speváčka Lenka Dusilová, ktorá má iné pracovné povinnosti a práve je na vlastnej koncertnej šnúre. Ako v rozhovore pre agentúru SITA prezradil gitarista, spevák a skladateľ František Černý, na Bratislavu sa špeciálne pripravovali. „Každý koncert v Bratislave je pre nás špeciálny – cítime, že nás tu majú radi, takže sa vždy pripravujeme tak, aby sme zanechali dobrý dojem,“ opísal vzťah Čechomoru k tunajším fanúšikom. Májový koncert, ktorý je súčasťou pokračovania úspešného česko-slovenského turné Krušovice Tour 2005, opäť priblíži najnovší album skupiny Co sa stalo nové. „Nebudeme hrať len piesne z nového albumu, ale máme pripravené aj staršie, ktoré tu v Bratislave ocenia a ako vždy máme pripravený aj jeden bonus - zahráme jednu úplne novú. Takže sa veľmi tešíme,“ prezradil, na čo sa môžu fanúšikovia o dva týždne tešiť.

Čechomor Slovensko neobíde ani v rámci letného festivalového hrania a vrátia sa aj koncom roka. Presné termíny ale Černý zatiaľ nevedel povedať, nakoľko sa ich plány ešte vyvíjajú aj v súvislosti s hraním v zahraničí. Päť dní pred bratislavským koncertom zahrajú napríklad v Londýne, kde si už vybudovali slušnú fanúšikovskú základňu. „Musím sa priznať, že tam ideme radi, pretože tam už na nás prišlo dosť ľudí, hrá sa nám tam dobre a je vidieť, že sa na nás znovu tešia – podľa posledných správ,“ reagoval a dodal, že českí a slovenskí fanúšikovia dokázali na koncerty pritiahnuť dosť anglických kamarátov a tak sa ich počet začína pomaly vyrovnávať. To však nie sú jediné zahraničné plány kapely. Chceli by si zahrať aj s írskym spevákom Iarlom O´Lionairdom a japonským hráčom na samurajské bubny taiko a flautu šakuhači Jojim Hirotom, ktorí hosťovali na poslednej platni. Okrem toho ich na jeseň čaká hranie v USA. O všetkých termínoch koncertov a festivalov, na ktorých sa objavia, budú podľa jeho slov postupne informovať prostredníctvom svojho oficiálneho webu www.cechomor.cz.

Fanúšikovia skupiny Čechomor sa už teraz môžu tešiť aj na DVD a CD s názvom Stalo se živě, ktoré prinesie záznam koncertu z úspešného minuloročného turné Krušovice Tour 2005 obohatený niekoľkými bonusmi. Nebudú na ňom chýbať ani Iarla O´Lionaird, Joji Hirota a Lenka Dusilová. Podľa Černého by mal byť album v lete v obchodoch.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Szabi vyzval do Duelu Barbi, tá ho zato odmenila bozkom
<< predchádzajúci článok
Aj známe mamy podporujú Guinnessov rekord v kočíkovej míli