24hod.sk    Z domova

20. mája 2012

Slováci držali hokejistom palce, prehra im nevadí

Slovenskú hokejovú radosť si prišli užiť aj Popradčania na Námestie sv. Egídia v centre Popradu. Už približne hodinu pred finálovým zápasom medzi Ruskom a Slovenskom sa začali zapĺňať ...

slovensko zilo hokejom POPRAD 20. mája (WEBNOVINY) – Slovenskú hokejovú radosť si prišli užiť aj Popradčania na Námestie sv. Egídia v centre Popradu.

Už približne hodinu pred finálovým zápasom medzi Ruskom a Slovenskom sa začali zapĺňať lavičky v priestore medzikostolia, kde na pódiu mesto pripravilo plátno s diaprojektorom.

Aj keď na začiatku boli obavy, či budú diváci vôbec na plátno vidieť, keďže podvečer priamo na plátno svietilo slnko, so začiatkom zápasu slnko zašlo a tak si Popradčania mohli užívať zápas naplno.

V centre mesta sa zišlo asi 500, prevažne mladých ľudí. Bolo to takmer dvakrát viac, ako v sobotu počas semifinálového zápasu s Českom.

Obrazom: Finálový zápas Rusko - Slovensko

Mnohí z nich oblečení v slovenských dresoch. Ďalšie desiatky, ak nie stovky hokejových fanúšikov, obsadili miestne krčmy a reštaurácie, kde sledovali zápas o titul majstra sveta.

Pred zápasom asi všetci oslovení diváci tipovali výhru Slovenska. Prvý gól Zdena Cháru vyvolal medzi Popradčanmi veľké emócie. S pribúdajúcimi gólmi v slovenskej bráne však dobrá nálada mierne opadla, počas poslednej tretiny sa vytratilo aj zopár divákov. Napriek tomu, väčšina z nich vydržala až do konca a napriek prehre, Popradčania skandovali „Slovensko či Ďakujeme“.

Búrlivé potlesky a skandovanie sa objavili aj keď si v priamom televíznom prenose prišiel po striebornú medailu kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Chára oblečený v drese Pavla Demitru s číslom 38. Aj napriek prehre vo finále s Rusmi, boli pre popradských fanúšikov najlepšími na svetovom šampionáte slovenskí hokejisti.

V Žiline oslavovali svetlicami

Nevadí, Ďakujeme a Pre nás ste majstri skandovali tisícky Žilinčanov na Hlinkovom námestí v závere finálového zápasu hokejových majstrovstiev sveta, ktorý Slovensko prehralo s Ruskom 2:6.

Hokejové striebro sa v Žiline oslavovalo aj svetlicami a delobuchmi, podľa žilinskej krajskej policajnej hovorkyne Jany Balogovej polícia počas osláv nemusela zasahovať a nezaznamenala žiadne výtržnosti ani zranenia.

Hlinkovo námestie sa zaplnilo už polhodinu pred zápasom, skandujúci dav sa nezačal rozchádzať ani po neúspešnej druhej tretine a vo víťazstvo veril aj po štvrtom ruskom góle.

„Veril som, že v tretej tretine ešte niečo vymyslíme, tak ako proti Kanade a Čechom. Ale Rusi boli veľmi silní, dnes boli naozaj lepší,“ zhodnotil Žilinčan Peter.

„Nie som sklamaná. Som veľmi šťastná aj za striebro. Verila som, že dnes vyhráme, ale dnes akoby sme hrali proti terminátorom, nemali sme šancu,“ poťažkala si Žilinčanka Iveta.

Obrazom: Hokejistom fandila aj Prievidza