03. augusta 2023

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov neuspeli ani v treťom zápase prestížneho turnaja Hlinka Gretzky Cup a nezahrajú si vo vyraďovacej časti. Zverenci trénera Martina ...

hlinkagretzky 676x451 3.8.2023 (SITA.sk) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov neuspeli ani v treťom zápase prestížneho turnaja Hlinka Gretzky Cup a nezahrajú si vo vyraďovacej časti. Zverenci trénera Martina Dendisa v stredu podľahli v Trenčíne rovesníkom z Fínska 1:2 a obsadili poslednú, 4. priečku v B-skupine bez bodového zisku.

Jediný gól slovenskej osemnástky strelil Fínom Alex Zálešák, ktorý v 14. sekundy druhej tretiny otvoril skóre duelu. Hostia vyrovnali stav na 1:1 o necelé tri minúty neskôr v presilovej hre a víťazný obrat zavŕšili 2,8 sekundy pred koncom tretej tretiny. Slovenský brankár Martin Haronik ako tímová trojka predviedol 19 zákrokov pri reprezentačnej premiére.

Záverečný tlak Fínov bol veľmi silný, dlho nás držali v obrannom pásme. Odolávali sme, ale nakoniec skórovali po teči," zhodnotil 17-ročný gólman nešťastný záver zápasu vo videu na oficiálnom webe Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a pokračoval: „Po prvej tretine sa mi chytalo lepšie, cítil som sa pohodlnejšie. S debutom som spokojný. Chlapci predo mnou hrali veľmi obetavo, zblokovali veľa striel. V piatok chceme zvíťaziť."

Mladí Slováci nastúpia v piatok popoludní (15.30 h) na záverečné stretnutie na podujatí, v súboji o konečné 7. miesto si zmerajú sily s Nemcami. V zápase o 5. pozíciu sa v rovnakom čase stretnú Švédi a Švajčiari. Semifinálové dvojice tvoria Česko - Fínsko a Kanada - USA, oba duely sú na programe v piatok o 19.00 h.

Zdroj: SITA.sk - Slováci mali na Hlinka Gretzky Cupe na dosah prvé body, po prehre s Fínmi sa však môžu s play-off rozlúčiť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.