10. novembra 2007

Slováci po prehre so Švajčiarmi o 3. miesto na Nemeckom pohári

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v sobotňajšom zápase o prvenstvo v základnej B-skupine na Nemeckom pohári v Hannoveri s výberom Švajčiarska 1:2. Slovákov tak čaká v nedeľu o 15.30 h ...

HANNOVER 10. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v sobotňajšom zápase o prvenstvo v základnej B-skupine na Nemeckom pohári v Hannoveri s výberom Švajčiarska 1:2. Slovákov tak čaká v nedeľu o 15.30 h zápas o konečné 3. miesto s jedným z dvojice Nemecko - Dánsko a je jasné, že vlaňajšie prvenstvo neobhája. Švajčiari postúpili do finále, v ktorom narazia na USA.

Skóre zápasu otvoril v 4. min Trenčan Peter Húževka, o štyri minúty neskôr vyrovnával pri presilovke skúsený Ambühl. Švajčiarov poslal do vedenia v 33. min Deruns, ako sa neskôr ukázalo, bol to víťazný gól.
Tréner Július Šupler už mohol do zápasu nasadiť oproti súboju s Japonskom osem obrancov, do zostavy pribudol uzdravený Jozef Kováčik, ktorý si v sobotu pripísal na svoje konto prvú reprezentačnú čiarku.
V dueli Slovenska so Švajčiarskom sa tak opäť potvrdil trend, že v posledných vzájomných súbojoch oboch krajín veľa gólov nepadá. Švajčiari v 38. vzájomnom zápase vyhrali po 15. raz.

Výsledok - sobota:
Švajčiarsko - Slovensko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 8. Ambühl (Bartschi, Julien Vauclair), 33. Deruns (Guggisberg, Camichel) - 4. Húževka (J. Kolník, Melichárek)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Piechaczek, Schutz - Kowert, Naust (všetci Nem.)

Švajčiarsko: Bührer - P. Fischer, Blindenbacher, B. Gerber, Helbling, Julien Vauclair, Stettler, Savary, M. Seger - Reichert, Monnet, Christen - Duca, Sannitz, Guggisberg - Deruns, Camichel, Burgler - Ambühl, Jeannin, Bartschi
Slovensko: Staňa - J. Kováčik, Podhradský, Starosta, Štrbák, M. Šterbák, Vydarený, Sersen, P. Mikuš - Melichárek, Húževka, J. Kolník - Čiernik, Bartečko, Skladaný - M. Hudec, Fabuš, Uram - Michel Miklík, J. Mikúš, Marek Haščák

V porovnaní s piatkovým zápasom proti Japonsku (5:2) začala pozmenená slovenská zostava lepšie a v 4. min Húževka pretlačil v skrumáži puk za Bührerov chrbát a zverenci Júliusa Šuplera viedli 1:0. Slovákov oberali o sily v prvej tretine časté vylúčenia, pri ktorých sa museli neustále brániť. Brankár Staňa bol v jednom ohni, jeho náprotivok Bührer bol naopak takmer bez práce. Strelec prvého gólu zápasu išiel v 7. min na trestnú lavicu a nepokrytý Ambühl pri početnej výhode vyrovnal. Z minima slovenských striel v prvej časti hry spálil tutovku Fabuš, ktorý sa ocitol sám pred Bührerom. Slovenská ofenzíva odolala v posledných dvoch minútach prvej časti hry aj oslabeniu o dvoch hráčov, druhýkrát ju pokoril v 33. min po Kováčikovej veľkej chybe Deruns. Tesne predtým trafil Podhradský žŕdku, rovnako sa skončil aj neskorší pokus Fabuša. Švajčiari sa aj naďalej tlačili dopredu, Staňa však svoj tím niekoľkokrát podržal. Slovenské mužstvo sa pokúšalo v tretej tretine vyrovnať, ale Bührera hráči nedokázali prekonať. V posledných piatich minútach hrali Šuplerovci takmer celý čas v početnej výhode, vyrovnávajúci gól však nestrelili.