Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. júla 2021

Slováci v Indii by sa mali mať na pozore, ministerstvo zahraničia varuje pred monzúnovými dažďamiZastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Dillí upozorňuje turistov zo Slovenska, ktorí sa nachádzajú v Indii, na výskyt prudkých monzúnových dažďov.Zdieľať
india_monsoon_flooding_83876 b5a4e22da26e49bc8a0be1ab55570d75 676x454 27.7.2021 (Webnoviny.sk) - Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Dillí upozorňuje turistov zo Slovenska, ktorí sa nachádzajú v Indii, na výskyt prudkých monzúnových dažďov. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.


Prudké monzúnové dažde môžu byť sprevádzané zosuvmi pôdy, kameňov a lokálnymi povodňami. „Dažde a sprevádzajúce riziká si vyžiadali už viac ako 150 obetí na životoch, pričom najviac zasiahnuté sú štáty Maharashtra, Karnataka, Uttarakhand, Bihar, Západné Bengálsko, Himachal Pradesh, Uttar Pradesh, ako aj ďalšie štáty, vrátane populárnych dovolenkových destinácií,“ uvádza rezort diplomacie. Monzúnové obdobie prevláda v Indii od júla do septembra.

Rezort diplomacie preto cestujúcim v Indii a Bangladéši odporúča, aby dodržiavali pokyny miestnych úradov a vyhýbali sa oblastiam, ktoré sú monzúnmi najviac postihnuté. V prípade núdze je možné na pohotovostnej linke kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Dillí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci v Indii by sa mali mať na pozore, ministerstvo zahraničia varuje pred monzúnovými dažďami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Carvago.com na Slovensku povedie Viktor Holík
<< predchádzajúci článok
Prepoisťovacia sezóna je v plnom prúde – na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty a dotyk prsta