Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. júla 2007

Slováci získali na EYOF rekordných osem medailíV záverečný deň IX. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v Belehrade sa medailová zbierka slovenskej výpravy rozšírila o dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Výprava s 54 ...Zdieľať

BELEHRAD 28. júla (WEBNOVINY) - V záverečný deň IX. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v Belehrade sa medailová zbierka slovenskej výpravy rozšírila o dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Výprava s 54 športovcami prinesie v sobotu popoludní do Bratislavy osem vzácnych kovov, čo je doteraz najväčším úspechom v histórii tohto multišportového podujatia pre mládež vo veku 13 - 17 rokov. Mladí slovenskí športovci spolu získali jednu zlatú, štyri strieborné a tri bronzové medaily, čím počtom kovov prekonali zatiaľ najúspešnejšiu bilanciu z Bathu v roku 1995 (2-1-3). Takisto rekordom je aj počet bodovaných umiestení do 6. miesta, ktorých slovenskí športovci nazbierali rovný tucet (1-4-3-0-2-2). Na zhromaždení celej výpravy pred slávnostným zakončením podujatia sa vedúci výpravy Ľubor Halanda mladým športovcom poďakoval za vzornú reprezentáciu a ako prémie medailistom odovzdal veľké melóny.
Najväčšie očakávania slovenskej výpravy sa v piatok upierali na belehradský zimný štadión, kde v bojoch o stolnotenisové medaily boli v hre tri medailové želiezka spod Tatier. Žiaľ, vytúženej zlatej medaily sa napriek dvom postupom do finále slovenskí stolní tenisti nedočkali. Najvyššie nasadená hráčka turnaja dievčat vo dvojhre Barbora Balážová prehrala v súboji o zlato s Maďarkou Ambrusovou 2:4 a takisto vo štvorhre s Alžbetou Danovou museli po prehre 2:3 gratulovať Maďarkám Madarászovej s Ambrusovou. Bronz pridali vo štvorhre chlapcov Dávid Karas s Jakubom Figeľom. Stolný tenis celkove prispel do medailovej zbierky výpravy rovnou polovicou (štyrmi kovmi).

SITA/SOV - od hovorcu slovenskej výpravy Ľubomíra Součka© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Radovan Somík do Pardubíc
<< predchádzajúci článok
Hantuchová postúpila v kalifornskom Stanforde do semifinále

Slováci získali na EYOF rekordných osem medailí - diskusné fórum čitateľov

Zmätok v behu na 100 m chlapci28.7. 15:33:21