14. augusta 2011

Slovan nedal švédskemu Linköpings šancu

Hokejisti Slovana Bratislava nezaváhali ani v treťom zápase v rámci European Trophy a pred vlastnými fanúšikmi zdolali švédsky Linköping 3:0. Slovan je s ôsmimi bodmi po troch zápasoch s ...

slovan BRATISLAVA 14. augusta (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava nezaváhali ani v treťom zápase v rámci European Trophy a pred vlastnými fanúšikmi zdolali švédsky Linköping 3:0.

Slovan je s ôsmimi bodmi po troch zápasoch s tímami zo severu Európy na čele Východnej divízie. Najbližšie sa Bratislavčania v European Trophy predstavia v piatok 19. augusta, keď na ZŠ Ondreja Nepelu privítajú tím Viedeň Capitals.

Oba tímy v nedeľňajšom dueli položili základ svojej hry na pozornej defenzíve. S pribúdajúcimi minútami bol Linköping smerom dopredu nebezpečnejší a najmä v druhej polovici druhej tretiny mal veľkú prevahu. Brankár Slovana Branislav Konrád však svoj tím podržal.

Slovan začal European Trophy víťazstvom
Hokejisti Slovana si hravo poradili s fínskym Oulu

Rozhodla tretia dvadsaťminútovka, v ktorej domáci potrestali tri chyby švédskej obrany. Najskôr Kukumberg pri signalizovanom vylúčení našiel spoza bránky Frühaufa, ktorý prekonal z prvej Norrenu. Následne sa na dvakrát v 47. min presadil Hudáček a potom predviedol skvelú individuálnu akciu Skokan a upravil na 3:0. Posledné dve minúty hrali hostia power-play, polminútu pred sirénou dokonca presilovku šiestich proti trom, ale skóre sa už nemenilo.

Slovan Bratislava - Linköpings HC 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 44. P. Frühauf (Kukumberg, M. Hudec), 47. L. Hudáček (Macho), 52. D. Skokan, 4635 divákov