02. augusta 2009

Slovan si poradil doma s Košicami

Košičania začali na Tehelnom poli nebojácne, dvakrát preveril bývalého gólmana Košíc Putnockého v jeho súťažnej premiére za Slovan Milinkovič. V 7. min sa do prvej vážnejšej šance dostal ...

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - Košičania začali na Tehelnom poli nebojácne, dvakrát preveril bývalého gólmana Košíc Putnockého v jeho súťažnej premiére za Slovan Milinkovič. V 7. min sa do prvej vážnejšej šance dostal domáci Sylvestr, po centri Simaa hlavičkoval prudko, ale vedľa. V 14. min si na opačnej strane Novák pekne zasekol Dosoudila, ale mieril len vedľa pravej žrde. Jediný gólový moment prvého dejstva prišiel v 18. min. Kišš v hosťujúcom pokutovom území nedovolene zastavil prenikajúceho Sylvestra a z nariadenej jedenástky sa nepomýlil Masaryk - 1:0. Tento okamih stretnutiu rozhodne nepomohol, vzrušujúce momenty pred oboma bránkami by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. O niečo viac zaujímavých akcií predsa len predviedli slovanisti, ale brankár Schreng sa výraznejšie nezapotil.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 3:0 (1:0)
Góly: 18. a 88. Masaryk (prvý z 11 m), 79. Halenár, ŽK: 19. Dobrotka, 23. Sylvestr, 56. Martins Simao, 63. Božič - 63. Škutka, 89. Schreng, rozhodovali: Hracho - Cuninka, Vindiš, 4287 divákov

Po zmene strán sa hra trochu zrýchlila, viac vzruchu bolo naďalej pre košickou bránkou. V 47. min Bašista zblokoval strelu Masaryka, o minútu neskôr ten istý hráč padol v šestnástke po súboji so Smrekom, ale druhá penalta sa nepískala. Aktívny Masaryk do tretice pekne prenikal v 55. min, do cesty sa mu však znovu postavil dobre hrajúci Bašista. O štyri minúty neskôr z priameho kopu napriahol Halenár, Schreng nemusel zasahovať. Zvýšiť vedenie Bratislavčanov mohol v 73. min Gaúcho, po peknej prihrávke od Kozáka však strieľal len do Schrenga a Sylvestr následne poslal svoju dorážku mimo. Košice boli v ofenzíve naďalej bezzubé a na svoju pasivitu napokon v 79. min doplatili druhým inkasovaným gólom. "Belasí" získali loptu v strede poľa a keď Kozák umne vysunul Halenára, ten s prehľadom popri vybiehajúcom brankárovi zvýšil na 2:0. V 87. min sa snažil Novák obstreliť brankára Putnockého, no neuspel a udrelo na opačnej strane. V 88. min striedajúci Ivana ponúkol loptu ako na podnose Masarykovi, ktorý pohodlne zaznamenal svoj druhý gól v zápase - 3:0. Úradujúci majster aj v treťom zápase v novej sezóne Corgoň ligy zvíťazil a zatiaľ ešte neinkasoval.

MŠK Žilina - Spartak Trnava 2:1 (0:1)
Góly: 65. Babatounde Bello, 85. D. Kobylík (z 11 m) - 23. Doležaj, ŽK: 25. Michel Neto, 83. J. Kotula, 84. Devátý (všetci Trnava), rozhodovali: Trutz - Slyško, Bobko, 3051 divákov

Trnavčania sa svojho prvého gólu v tejto sezóne dočkali v Žiline. V úvodných minútach zápasu boli aktívnejší domáci, ich strelám však chýbala presnosť. V 4. min potiahol Adauto loptu na polovicu Trnavy, vysunul na pravej strane Angeloviča, ktorý odcentroval, ale Zlatkovičova strela letela vysoko nad bránku. V 8. min bol opäť v akcii Angelovič, tentokrát nebezpečne vystrelil z približne 20 metrov a jeho strele chýbali centimetre.

V 19. min pohrozila Trnava, Hanzelovu loptu odrazenú zo šestnástky poslal smerom na odkrytú bránu Hruška, ale vracajúci sa žilinský hráč ju odkopol do bezpečia. O necelú minútu strieľal Procházka, ale vysoko nad bránku. Podobný pokus poslal na domácu svätyňu debutant v trnavskom drese Brazílčan Neto. V 23. min sa po rohu sa k lopte dostal Bernardini, ktorý pekne našiel v šestnástke Doležaja a ten otvoril skóre zápasu - 0:1. Po inkasovanom góle sa domáci snažili smerom dopredu niečo vymyslieť. Najväčšiu príležitosť mal v 32. min Patrik Mráz, keď sa po Angelovičovom centri dostal do ideálnej streleckej pozície, ale zaváhal. Obraz hry sa do prestávky nezmenil. Žilinčania útočili, ale množstvom nepresností a striel vedľa
Po prestávke domáci pokračovali v ofenzíve, ale nedarilo sa im vypracovať čistú gólovú príležitosť. Ich útokom chýbala presnosť a najmä myšlienka. V 51. min mohli hostia streliť svoj druhý gól. Po faule na Hrušku nasledoval priamy kop, z 18 metrov poslal faulovaný Hruška prudkú strelu tesne nad hornú žrď Pernišovej bránky. Žilinčania sa dočkali vyrovnania v 65. min, Mrázov prudký strieľaný center usmernil za Rybánskeho chrbát beninský legionár Babatounde Bello. V 71. min mohol Patrik Mráz streliť vedúci gól Žiliny, na polovici ihriska dostal ideálnu prihrávku do brejku, ale trnavský brankár bol pri lopte skôr. Ďalšiu tutovku spálil v 76. min žilinský kapitán Jež, jeho strela z desiatich metrov išla vedľa. Domáci po strelenom góle ožili, hostia hrozili brejkmi. O tom, že tri body zostanú pod Dubňom, sa rozhodlo v 84. min. Jež rozohral zľava štandardnú situáciu, trnavský stredopoliar Devátý sa dotkol lopty rukou. Nariadenú jedenástku premenil D. Kobylík.