30. septembra 2011

Slovan si zo Skalice odniesol tri body

Výsledok piatkového stretnutia slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 0:3, 1:0) Góly: 10. Lušňák (Obdržálek, T. Višňovský), ...

skalica slovan Bratislava 30. septembra (WEBNOVINY) - Výsledok piatkového stretnutia slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Góly: 10. Lušňák (Obdržálek, T. Višňovský), 59. Pálffy - 7. A. Kudrna (M. Bakoš), 30. Štajnoch (Kukumberg, A. Kudrna), 31. Šatan (Kukumberg, Bulík), 39. Balej (D. Skokan, Dobroň)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Brath, M. Novák, 2534 divákov

Skalica: Lakosil (40.Tomek) - Vyrůbalík, Šmach, Jaborník, Kloz, Gula, Bučka, Magušin - Jankovič - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Šátek, Holovič - Klejna, T. Mikúš, R. Konečný
Slovan: Konrád - Dobroň, Švárny, Jass, I. Ďatelinka, Štajnoch, Bohunický - Frühauff - Kukumberg, Šatan, M. Hudec - Bulík, Lipiansky, L. Hudáček - Balej, M. Macho, D. Skokan - M. Bakoš, Preisinger, A. Kudrna

Stretnutie medzi favorizovaným Slovanom a Skalicou sa začalo väčšou aktivitou hostí. V 7. min prihral M. Bakoš presne Kudrnovi a ten poľahky zakončil - 0:1. Skalické družstvo sa však vzápätí vzchopilo a o vyrovnávajúci gól sa postaral už v 10. min Lušňák presnou strelou k žŕdke. V 12. min zneškodnil veľkú príležitosť Skaličanov gólman Slovana Konrád, na opačnom konci ihriska v 16. min M. Hudec tesne minul bránku.

Prvá polovica druhého dejstva sa vyznačovala kvalitnou hrou oboch mužstiev. Nádeje domácemu tímu na vedenie "vzal" Štajnoch delovkou od modrej ponad Lakosilovo pravé rameno, hneď v ďalšej minúte pridal Šatan tretí gól. Krátko pred koncom prostrednej časti hry osamotený Balej zblízka upravil na 1:4.

Skaličania, ktorí nastúpili do tretej tretiny s náhradným brankárom Tomekom, sa viackrát snažili dostať súpera pod tlak. Pozorná obrana Slovana však nepripustila nijaký zvrat, Pálffyho gól v závere súboja znamenal len kozmetickú úpravu výsledku.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Mali sme byť efektívnejší, ak chcete zdolať Slovan, musíte premeniť viac šancí. Dať dva góly je málo. Zápas sa zlomil, keď sme v priebehu dvadsiatich sekúnd druhej tretiny inkasovali dvakrát."
Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Videli sme korektný hokej pred skvelým publikom, Skalica hrala veľmi slušne. O víťazovi rozhodla druhá tretina, strelili sme viac gólov. Verím, že budeme pokračovať v takýchto výkonoch."