13. novembra 2007

Slovanu sa v 23. kole hokejovej Slovnaft extraligy darilo

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 23. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2007/08: HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) Góly: 16. J. Kopecký (Klouda), 28. J. ...

BRATISLAVA 13. novembra (SITA) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 23. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2007/08:

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 16. J. Kopecký (Klouda), 28. J. Kopecký (Klouda), 50. Krayzel (Turek, Cibuľa), 56. P. Frühauf (J. Čierny) - 12. Liščák (R. Školiak), 21. Pálffy
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Orolin, Tvrdoň, 1831 divákov
Zvolen: V. Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Dlouhý, P. Frühauf, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Chovan, L. Jurík, Dubec
Skalica: Kučera - M. Ivičič, Gula, V. Vlk, Gründling, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Kocák, R. Školiak, Liščák - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - T. Višňovský, D. Pašek, Malík - F. Novák, Horský, Šátek
Vo Zvolene sa mohli ujať vedenia hostia už v 4. min, lenže nevyužili presilovku o dvoch hráčov. V 6. min však zvonila žŕdka Kučerovej svätyne, keď Paciga zblízka do nej trafil puk, no gól to nebol. Skaličania hrozili brejkmi a po jednom takom sa ujali aj vedenia. Babka na obrannej modrej prepadol, Školiak prihral Liščákovi, ktorý si nakorčuľoval pred Hudáčka a švihom ho prekonal. V 16. min Skaličania pritlačili, no Zvolen sa z vlastnej tretiny vymanil a rýchly prechod do útoku pretavil do gólu. Klouda s Kopeckým vyrazili dopredu a druhý menovaný vyrovnal. V úvode druhej tretiny sa Skaličania ujali opäť vedenia, keď domáci obranca L. Čierny prakticky prihral puk Pálffymu, ten prešiel cez útočnú modrú a efektne vystrelil - 1:2. Zvolenčania sa nepoddali, útočili, no gólmana Skalice sa im nedarilo prekonať. Najväčšie šance nevyužili Krayzel či Turek. Až v 28. min Zvolenčanom pomohla náhoda. Klouda prihrával ku Kopeckému, ten sa k nemu komplikovane dostal a útočník Zvolena svoje krátke sólo zavŕšil gólom. Domáci potom nezužitkovali presilovky piatich proti trom a mohli na to doplatiť, no Ivičič ani Pálffy sa pred Hudáčekom nepresadili. Na opačnej strane mali šance Jurík, Kopecký či Kubenko, no skalickému gólmanovi pomohlo i šťastie. Hostia mohli ešte do prestávky skórovať Liščákom, no ani ten sa pred brankárom HKm nedokázal presadiť. Zvolenčania v tretej tretine vyťažili z tlaku dva góly. Najprv sa v 50. min zblízka presadil Krayzel, keď puk prešiel pomedzi Kučerove nohy. Potom ťažili z presilovky - J Čierny sa ešte pred Kučerom nepresadil, no následne už v hre piati proti piatim Frühauf zblízka poistil vedenia Zvolena. V tretej tretine sa hral hokej hore-dole, miernu prevahu však mali domáci a zaslúžene vyhrali.
Hlasy:
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Bolo to v dramatickom zápase vydreté víťazstvo. O hernej fazóne mužstva hovoriť ešte nemôžem. V prvom rade sa presadili najlepší strelec a nahrávač Kopecký a Klouda. Ide im to a zväčša oni ťahajú mužstvo. Verím však, že sa pridajú aj ostatní hráči a podobných víťazných zápasov bude ešte viac."
Slavomír Chlebec (asistent trénera Skalice): "Predviedli sme dobrý extraligový hokej, najmä v úvodných dvoch tretinách. Dvakrát sme viedli, no o víťazstve Zvolena rozhodol ich tretí gól. Dostali sme ho po hrubej chybe a to sa nemôže stávať. Napriek tomu sme sa snažili vyrovnať, no Zvolenčania ťažili z presilovkového tlaku a rozhodli o zápase."

MHC Martin - Slovan Bratislava 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 13. Koložváry (S. Hriňa) - 25. Döme (Hreus), 51. Hujsa (Kuľha), 55. Devečka (Uram), 58. Döme (Lažo, Hujsa)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 60. S. Hriňa 10 min za nešp. správanie - 13. Lažo 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - Kalina, M. Grečko, 4000 divákov
Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský, Dvořák - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - Trokan, Mahdalík, Macho
Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Hančák, Huba - Kuľha, Hujsa, Uram - Lažo, Hreus, Döme - Kropáč, Kapuš, Ľ. Pištek - Kmeč, Baček, Kokavec
Slovan po dvoch prehrách s Martinom v tejto sezóne chcel tohto súpera konečne zdolať. Obhajca titulu preto zvolil aktívny spôsob hry podporený dobrým taktickým myslením. Domáci nezačali hneď na maximum, ale pozvoľna pridávali plyn. Na prvý gól čakali vypredané tribúny do 13. min, keď Hriňovu strelu bekhendom úspešne tečoval Koložváry - 1:0. Na konci prvej tretiny nevyužili svoje šance Kuľha, Hreus a na opačnej strane ani Markovič. Sľubnú možnosť na zvýšenie domáceho náskoku prepásol v 21. min Říha, ktorý svoj brejk nezakončil presne. Naopak, o štyri minúty neskôr sa Bratislavčania dočkali vyrovnania, keď Döme nie silnou strelou po ľade prekvapil Lakosila, ktorému puk prekĺzol pomedzi betóny. Inkasovaný úder Martinčanov vyviedol z tempa, čo bola voda na mlyn Slovana. V tretej tretine sa útoky prelievali z jednej strany na druhú a obe mužstvá túžili streliť rozhodujúci gól. Chlieb sa lámal v 51. min, keď sólu Říhu cez celé klzisko chýbalo len gólové zakončenie, aby z protiútoku nachytal na hruškách Lakosila s Polákom Hujsa, ktorý v oslabení hostí zmrazil domáce publikum - 1:2. Slovan v závere využil psychologickú výhodu na vylepšenie svojho skóre. V 55. min trafil do čierneho Devečka a záverečnú gólovú bodku za stretnutím dal v 58. min Döme, čím spečatil pretrhnutie nelichotivej série siedmich prehier Slovana na martinskom ľade.
Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Výsledok je pre nás krutý a sme z toho sklamaní. Boli sme síce Slovanu vyrovnaným a rovnocenným súperom, ale dostali sme lacný gól v našej presilovke, ktorý sa napokon ukázal byť tým rozhodujúcim. Keby Říha niekoľko sekúnd pred druhým gólom hostí svoje sólo premenil, mohlo byť všetko inak. Gól v oslabení nás zlomil a už sme sa nedokázali zmobilizovať. To hostia využili na strelenie ďalších dvoch gólov."
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Ak si porovnám prvý zápas sezóny v Martine a tento, je v tom obrovský rozdiel. Vtedy sme hrali bez hernej disciplíny, každý si chcel hrať to svoje, no dnes sme hrali oveľa zodpovednejšie. Mysleli sme aj na defenzívu a na obsadzovanie súperových hráčov. Hrali sme trpezlivo, s nasadením, kolektívne a presadili sme sa aj v koncovke. Momentálne sme v hernej i streleckej pohode, čo sme aj v Martine potvrdili. Som rád, že sme konečne pretrhli tú nepriaznivú sériu na martinskom ľade."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Góly: 1. Richard Huna (Róbert Huna), 24. Róbert Huna (Kriška), 32. B. Pohanka (Marek Hovorka, M. Grman), 59. Marek Hovorka (D. Rehák) - 8. Kučný (Paroulek), 20. Krajči (Kontšek, R. Tvrdoň), 27. Jánoš (Kučný, Baláž), 52. P. Sivák (R. Stantien, L. Havel), 57. R. Stantien (Paroulek)
Vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: Marek Hovorka na 10 min za nešp. správanie, Robert Huna a M. Školiak (všetci L. Mikuláš) tresty v hre za nešp. správanie, presilovky: 3:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Vojtek, Valach, 1310 divákov
L. Mikuláš: Falter - M. Školiak, Petran, M. Droppa, Hyben, M. Grman, D. Rehák, Kadlubiak, Rúfus - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - Pupák, Marek Hovorka, Pohanka - Oravec, Kuric, Blaščík
Žilina: Ottosson - D. Kusovský, Pulpán, Kučný, Priechodský, Kudrna, Juraj Liška, T. Volek, Valášek - P. Sivák, R. Stantien, L. Havel - Paroulek, Jánoš, Baláž - Krajči, R. Tvrdoň, Kontšek - Drábek, Sikorčin, Škvaridlo
Už dávno pred úvodným buly obe strany hlasno avizovali, že sa práve týmto duelom chcú odraziť z výsledkového dna. Lepšie začali Liptáci, keď už v 12. sekunde prekonal švédskeho vlka Ottossona nekompromisným vniknutím pred bránku Richard Huna. Hostia sa dočkali vyrovnania v 8. min. Kučného presilovková strela od modrej, prepadla za Faltera, ktorý toho veľa nevidel. Žlto-zelení sa prvýkrát dostali do vedenia dve sekundy pred prvou sirénou, opäť v početnej prevahe. Ideálnu krížnu prihrávku Kontšeka majstrovsky tečoval Krajči. Liptákom sa vydaril aj vstup do prostredného dejstva. Najskôr síce duo Pohanka - Hovorka v situácii dvoch proti jednému zaváhali, ale v 24. min zavŕšil presilovkovú akciu domáceho kapitána Krišku Róbert Huna. Nekončiaca séria presilových hier pokračovala ďalej. V 27. min napriahol počas jednej z nich netradične od modrej Jánoš - 2:3. Aj vyrovnávajúci gól MHk 32 padol v 32. min v nerovnovážnom stave. Na konci vydarenej presilovkovej kombinácie s centrom Hovorkom bola tvrdá Pohanková strela. Domáci mohli odchádzať do šatní s náskokom, ale Hunovci v stopercentnej šanci minuli žilinskú svätyňu.
Misky váh na stranu Žiliny naklonila ďalšia presilovka a gól Mikulášana v drese hostí Siváka. Táto akcia však vyvolala búrku nevôle na domácich tribúnach. Gólu predchádzal nepotrestaný nedovolený zákrok na jedného z Liptákov. Ranu z milosti zasadil rozladeným Mikulášanom matador Stantien v 57. min. Následne ešte dosiahol ako ináč v presilovej hre kontaktný gól Hovorka, ktorý zastavil odchádzajúce publikum na polceste domov. Vyrovnanie sa však nekonalo. V samom závere znemožnili Liptákom hru bez brankára vylúčenia trojice ich hráčov za nešportové správanie.
Hlasy:
Ján Majdek (tréner L. Mikuláša): "Vyrovnaný zápas sa lámal v našich oslabeniach, ktoré sme zahrali strašne zle. Škoda nervózneho záveru, pokazil celkový dojem. Chlapci išli na doraz, chceli uspieť. Bohužiaľ súper bol o gól lepší."
Richard Turaz (asistent trénera Žiliny): "Predchádzajúce obdobie bolo pre nás veľmi ťažké. Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo prerušiť 9-zápasovú sériu prehier. Samotný duel rozhodli presilovky. My sme boli počas nich úspešní štyrikrát, domáci iba trikrát."

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Ardo Nitra 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Góly: 5. Martin Segľa (E. Piatak), 12. Turoň (A. Kroták, Jarolín), 24. A. Kroták (Michal Segľa, Kasík), 25. V. Král (Fabian, Jabrocký), 35. Jabrocký (V. Král, Buc), 54. Dora (Halaj, V. Král) - 32. Jass (Šimka, T. Chrenko), 40. Vozdecký (Šimka)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Gajan, Smrek, 1205 divákov
Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Fabian, Bambúch, Turoň, Korenko, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Lapšanský - V. Král, Jabrocký, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, Martin Segľa - J. Marcinko, Halaj, Ficko
Nitra: Mastič (24. Konrád) - Sedlák, R. Lukas, Jass, Šimka, Halász, Špila, J. Ručkay, Vojta - Ľ. Kolník, Berzinš, Gálik - M. Chrenko, T. Chrenko, Dornič - Vozdecký, M. Štefanka, G. Saliji - H. Ručkay, Gašpar, Valach
Popradčanom vyšiel úvod strenutia, keď strelu Bambúcha po prečíslení dvoch na jedného Mastič ešte kryl, ale z následného vhadzovania sa dostal puk k voľnému Martinovi Segľovi, ktorý chladnokrvne zavesil. V 12. minúte pridal druhý gól Turoň, keď strelou pomedzi betóny prekonal Mastiča.
Snaha hostí bola zväčša len platonická a s občasným náznakom šancí si poradil pozorný Šimonovič. Poprad hral s chuťou a uvoľnene, čo potvrdil tretím presným zásahom v úvode druhej tretiny - v presilovke prešla strela Krotáka Mastičovi opäť pomedzi betóny. Nitriansky brankár sa následne porúčal z bránky, ale jeho nasledovník Konrád dlho čisté konto neudržal, keď už o minútu nato zvyšoval Král na 4:0. V 32. minúte však aj hostia zaznamenali svoj prvý úspech po peknej kombinácii a úspešnej strele obrancu Jassa. Popradčania však snahu Nitry schladili piatym gólom o tri minúty neskôr, keď zmätky v obrane potrestal gólom do opustenej bránky Jabrocký. Nitrania však znížili gólom do šatne po presnej strele Vozdeckého, čím naznačili, že zbrane ešte neskladajú. To však bolo len zdaním, pretože tretia tretina sa okrem úvodných minút len dohrávala a hostia počas nej pôsobili odovzdaným dojmom. Ten navyše umocnil šiestym gólom Popradu Dora, ktorý presne trafil spomedzi kruhov.
Záver stretnutia pripomínal popradský tréning, keď sa domáci dostali k viacerým prečísleniam, ktoré našťastie pre Nitru neskončili gólom.
Hlasy:
František Hossa (tréner Popradu): "Som rád, že sme sa vďaka aktivite presadzovali v koncovke a mali sme stále navrch. Som rád, že zápas dohrali všetci hráči, ktorí boli na neho nominovaní. Môžem chlapcom len poďakovať a verím, že im táto aktivita vydrží aj v ďalších zápasoch."
Rostislav Vlach (tréner Nitry): "Myslím si, že začiatok zápasu patril nám. Potom sme zo siedmich striel dostali štyri góly a bolo po stretnutí. Záver bol jednoznačne v prospech Popradu."

Dukla Trenčín - SkiPark MHK Kežmarok 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 12. M. Palovčík (Frank, Strapko), 36. Šechný (Martin Slovák, Strapko), 41. Martin Slovák (Drotár)
Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Horínek, Brath, 2780 divákov
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Osina, P. Mikuš, Bobček, Malinský - Čacho, Húževka, Pardavý - Hanzal, Kollár, V. Nemec - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - Radulay, Kóňa, V. Kútny
Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Hrubý, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Slaninák - Škovira, P. Gajdoš, B. Ihnačák - B. Fábry, Klein, Lemešani
V úvodnej časti sa hral živý hokej s viacerými dobrými šancami na oboch stranách. Prví do čierneho trafili hostia, keď v 12. min v presilovke Palovčík šikovnou delovkou spoza protihráča od modrej preveril pevnosť sieťky trenčianskej bránky. Domáci potom vystupňovali svoj tlak, v 15. min Čacho tečoval puk do žŕdky, no východniarov viackrát podržal brankár Klempa. Do vážnejšej fázy sa hra opäť rozprúdila v polovici zápasu. Najskôr Hála skvele vychytal gólovú tutovku osamoteného hosťujúceho Drotára, aby Trenčania potom opäť súpera pritlačili, ale z viacerých dobrých šancí sa neujala žiadna. V 36. min po spornej akcii hraničiacej s ofsajdom, Šechný zvýšil kežmarský náskok. V 43. sekunde tretej tretiny Slovák nevídanou bombou z pravého kruhu prestrelil brankára Hálu a upravil na 0:3. Aj potom pokračovalo zúfalé trenčianske dobýjanie kežmarskej bránky, sprevádzané neuveriteľným festivalom nevyužitých šancí. Trenčania nedali gól ani do prázdnej bránky, nevyužili ani dve presilovky piatich proti trom a napriek drvivej prevahe v záverečnej tretine už súboj gólovo nezdramatizovali. Hviezdou večera sa stal brankár Kežmarku Martin Klempa.
Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Hostia začali zápas dobre a vypracovali si viacero šancí. Zdalo sa, že prvý inkasovaný gól nás vyburcuje, a hoci sme potom zlepšili korčuľovanie, bránka hostí pre nás ostala až do konca zápasu zakliata. Po druhom góle súpera sme už znervózneli a to nám zväzovalo ruky. Ukázalo sa, že prestávka sa na nás podpísala, ale verím, že v najbližšom zápase na Slovane si to vynahradíme."
Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Odohrali sme super zápas a musím chlapcom poďakovať za vynikajúci a disciplinovaný výkon. Výrazne nás podržal výborne chytajúci brankár Klempa."